Авторські статтіНовини з Австрії

Австрійці не готові відмовитися від переходу на літній і зимовий час

Громадяни Європейського союзу голосують за одне з найбільш спірних питань — можливість скасування переходу на зимовий і літній час. Онлайн-голосування завершується сьогодні, 16 серпня. Перші його результати будуть відомі вже у п’ятницю.

Жителі Євросоюзу настільки були мотивовані взяти участь у голосуванні, що перші кілька днів сервери майданчики для голосування просто не справлялися з напливом відвідувачів та «падали». На сьогоднішній день у голосуванні взяли участь більше мільйона користувачів.

Після підбиття підсумків онлайн-голосування з питання «переведення стрілок годинника», буде визначений один з двох існуючих шляхів розвитку ситуації: система переведення часу залишається незмінною і скасування його на всій території Європейського союзу. Втім, рішення про скасування переходу на літній і зимовий час буде вирішуватися країнами-членами Європейського союзу самостійно.

Що стосується австрійців, то за даними опитувань, проведених навесні цього року, 61 відсоток респондентів вважають за необхідне залишити існуючий порядок «переведення стрілок годинника». Основну масу тут становить молодь. Лише 23 відсотки опитаних категорично висловилися за скасування таких переходів.

Нагадаємо, перехід на зимовий і літній час було введено в 1973 році в розпал нафтової кризи на тлі економії енергії. Австрія прийняла рішення «крутити стрілки» лише в 1979 році з метою вирішення адміністративних проблем, що виникають із-за відсутності синхронізації в часі з Німеччиною і Швейцарією. З 1996 року у всіх країнах Євросоюзу стрілки годинника переводяться на годину вперед в останню неділю березня і повертаються на одну годину назад в останню неділю жовтня.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України