Діаспора

Росіяни найчастіше отримують швейцарський паспорт серед інших національностей

Нові цифри показують, які національності отримують швейцарський паспорт найчастіше. Невелика частка австрійців дратує мешканців Швейцарської конфедерації.

Будь-хто, хто живе в Швейцарії протягом десяти років і має дозвіл типу C, може подати заявку на натуралізацію. Федеральна міграційна комісія і Женевський університет вперше подають докладні дані про практику натуралізації на місцях. Це також показує, серед яких національностей швейцарське громадянство особливо популярне, а серед яких немає. В Швейцарії вихідні показники натуралізації розраховуються шляхом ділення числа натуралізації на кількість відповідної групи іноземців.

На першому місці росіяни. Як показують дані за 2011-2017 роки, 10,3 відсотка росіян, що проживають в Швейцарії, були належний чином натуралізовані. В цілому, показники натуралізації є найвищими для тих груп, мова і культура яких сильно відрізняються від Швейцарії. Таким чином, після росіян в рейтингу іракці (6,0%) та індійці (4,1%). «По-перше, міжнародні поїздки стають легшими для громадян країн, що не входять в ЄС, зі швейцарським паспортом. По-друге, натуралізація — це засіб кращої інтеграції і доступу до європейського ринку праці для людей з інших культур», — говорить Філіп Ваннер, професор демографії в Женевському університеті.

А ось австрійці демонструють найменший рівень натуралізації з квотою лише 0,7 відсотка. Таким чином дуже незначна кількість австрійців бачать перевагу у володінні швейцарським паспортом перед паспортом Австрії. У рейтингу привабливості паспортів обидві країни перебувають на одній сходинці (7 місце) з 185 країнами з можливістю безвізового в’їзду.

До речі , мінімальні вимоги до інвестиційного капіталу для отримання австрійського паспорта — 3 мільйони євро.

За матеріалами: orf.at
Фото: ORF.at/Christian Öser

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України