Новини з Австрії

Австрія продовжує контроль на кордонах з Угорщиною та Словенією

Австрія збереже прикордонний контроль в Угорщині і Словенії принаймні до листопада. Міністр внутрішніх справ Герберт Кікл (АПС) оголосив про це в листі до Комісії ЄС. Франція і Німеччина хочуть продовжити прикордонний контроль, запроваджений у 2015 році.

Насправді прикордонний контроль у межах шенгенської зони не передбачено. Однак у вересні 2015 року Австрія та Німеччина знову ввели заходь контролю з-за великого числа осіб, які шукають притулку. З тих пір кількість клопотань про надання притулку значно скоротилося (з 88 340 в 2015 році до всього 13 400 в 2018 році). Тім не менш прикордонний контроль продовжувався знову і знову.

Кікл виправдовує необхідність таких заходів триваючим збільшенням кількості нелегальних мігрантів. На його думку, в ЄС також існує «прихована загроза тероризму», тому що поразка ісламської держави (ІГІЛ) загрожує поверненням «іноземних бойовиків-терористів» із зон військових дій в Сирії та Іраку в місця свого проживання в Європі і в Австрії зокрема. Кикл також очікує збільшення числа спроб проникнення в ЄС по балканським маршрутами.

На підтвердження його слів одночасно прийшла новина про затримання в Словенії громадянина Австрії за підозрою до приналежності до міжнародної організації, яка займається переправленням в ЄС нелегальних мігрантів. Чоловік був спійманий на місці злочину при спробі провезти шістьох іранців з Хорватії в Любляну.

APA/dpa/Matthias Balk

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України