Економіка

Авіакомпанії Brussels Airlines і British Airways йдуть з України

Останній рейс за маршрутом Київ-Брюссель авіакомпанія виконає 17 листопада

Авіакомпанія Brussels Airlines з 17 листопада припиняє виконувати рейси в Україну. Про це повідомила прес-секретар компанії Кім Даенен, повідомляє Аvianews.

“Ми пропонуємо пасажирам, які встигли забронювати квитки, альтернативні варіанти для того, щоб вони змогли дістатися своїх місць призначення”, – заявили в прес-службі авіакомпанії.

Останній рейс за маршрутом Київ-Брюссель авіакомпанія виконає 17 листопада. Причиною припинення польотів в Україну в компанії називають оптимізацію власної маршрутної мережі.

Після відходу Brussels Airlines на лінії Київ-Брюссель залишиться МАУ. Авіакомпанія виконує щоденні рейси між столицями України та Бельгії.

Також цієї осені з українського ринку йде British Airways.

“Ми з жалем припиняємо рейси в Київ. У нас була довга історія польотів в Україну, якою можна пишатися, але рейс більше не є економічно життєздатним”, – повідомили в прес-службі авіакомпанії.

Нагадаємо, що тютюновий гігант переносить центральний офіс з України до Румунії через непередбачуваність уряду України

 

Причини виходу з українського ринку авіакомпаній спробували назвати експерти :

Авіарейси в Україну вигідні не всім

Експерт Українського інституту аналізу та менеджменту політики Валентин Гайдай вважає, що у скасуванні рейсів цими авіакомпаніями немає нічого поганого. На його думку, для цього є кілька цілком нормальних пояснень. Повідомляють Коментарі.

“По-перше, кожен день з українських аеропортів, зокрема, з Борисполя, здійснюється виліт відразу декількох рейсів поспіль в такі міста як Брюссель, Париж, Прагу і т. д. За півгодини може вилетіти навіть чотири різних рейси різних авіакомпаній з Києва до Брюсселя чи Праги. А всього за день таких рейсів з одного аеропорту може бути і 6, і 7 не рахуючи інших аеропортів. Так, що справа може бути в банальній нерентабельності таких рейсів”, – зазначає Гайдай.

Друга причина, за його словами, в тому, що в Україну заходить все більше лоукостерів або розширюються вже існуючі.

“У результаті, багато авіакомпаній стають неконкурентоспроможними, тому, українці воліють літати з мінімумом комфорту, але і з мінімальними витратами, – підкреслює Експерт. – Тим більше, що можна використовувати для бюджетних перельотів не тільки прямі рейси, але й пересадки. Так, транспортними хабами для українців стали Катовіце, Вроцлав, Будапешт, Франкфурт і т. д. Так нічого страшного в скасуванні цих рейсів я не бачу”.

Великі авіакомпанії залишають Україну: ринок вирішує

Політолог Володимир Цибулько вважає, що зазначені авіакомпанії залишають Україну через зміну структури перевезень.

“Лоукостери витісняють традиційні компанії через дешевизну перевезень. До того ж, невисока платоспроможність українців лише поглибила диспропорції авіаперевезень, – пояснює він. – Так що головним результатом можна вважати ринкові механізми, які переважили ризик адміністративних. Гірше було б, якщо б цей вихід з українського ринку авіаперевезень був наслідком адміністративних схем наших чиновників. Не виключаю, що компанії, котрі залишають зараз Україну, можуть повернутися з новою програмою перевезень – на більш конкурентних умовах”.

Реальні причини звільнення авіакомпаній з України ніхто не назве

Фінансовий експерт Олексій Кущ називає основним чинником, який змушує інвесторів залишати Україну, виборче застосування правосуддя, так само як виборче ж застосування каральних функцій держави.

“Великі лоукости поки будуть залишатися, так як відчувають підтримку зі сторони споживача. А ті, хто не може розраховувати на масову кампанію на свою підтримку, воліють не зв’язуватися з українським авіаринком, – говорить Кущ. – Все це буде проходити під приводом оптимізації, недостатньою прибутковістю напрямків. Реальну причину відходу ніхто не назве”.

Експерт називає нелогічним вчинком вихід компаній з ринку українських авіаперевезень, де відзначається динаміка зростання – у зв’язку з безвізовим режимом з ЄС та масовою трудовою міграцією. Він вважає, що є певні приховані фактори.

“Західний бізнес бачить, які зміни відбуваються в Україні у сфері держуправління і на законодавчому рівні. У той час, як з боку влади звучать заклики інвестувати в нашу економіку, в реаліях йде пресинг найбільшого інвестора (Арселорміттал Кривий Ріг). І ті ж авіаційні компанії розуміють, що сили, які “наїхали” на комбінат у Кривому Розі, можуть так вчинити з ними. Комусь може здатися, що авіаринок занадто вузький для такої кількості учасників. І їх потрібно трохи скоротити. І щоб не спокушати долю, деякі авіакомпанії вирішували завчасно покинути український ринок, який незабаром може стати для них токсичним”, – резюмує Кущ.

Чому нас покидають міжнародні компанії? Може тому що чоловік головного бухгалтера студії “Квартал 95” керуватиме військовою розвідкою, – журналіст

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України