Вчені-астрономи з Центру космічних польотів організації NASA займаються вивченням зірки, яка «приховує» свій реальний вік. За даними Astrophysical Journal, це небесне світило виявляє різноманітні ознаки, які характерні, то для молодої зірки, то для більш зрілої.
Загадковий об’єкт називається IRAS 19312+1950. Він знаходиться на тій ділянці Чумацького шляху, який віддалений від планети Земля на 12 000 світлових років. Спочатку вчені кваліфікували зірку як зріле небесне тіло, або навіть як червоного супергіганта, а потім астрономи переглянули свою думку. Тепер вони стверджують, що це протозірка, навколо якої зібрався густий шар пилу і газу, що впливає на її формування.
Подальші спостереження за допомогою систем телескопів обсерваторії «Гершель» привели вчених до висновку, що зірка знаходиться на одному з перших етапів своєї еволюції. Цей об’єкт яскравіший, ніж вважалося раніше, але її світло приглушене хмарою з водних частинок, які стискаються.
Однак радіоспектори IRAS 19312+1950 пов’язані зі збудженням атомів газів і їх випромінюванням на вузьких радіочастотах. Таку властивість мають дуже зрілі небесні світила. Крім того, оболонка газів і пилу становить приблизно 500 – 700 мас Сонця, що теж характерно для «старих» зірок. За допомогою вивчення даного об’єкта космічного простору вчені планують дізнатися більше інформації про цикли існування зірок.