Авторські статтіНовини

Астрономи відкрили справжню «зірку смерті»

Астрономи Чиказького університету виявили в космосі справжню «зірку смерті». Як вказується в матеріалах, опублікованих на порталі Корнельського університету, зірка HIP68468, розташована на відстані до 300 світлових років від Землі, зруйнувала і поглинула ряд планет з власної системи.

Відомо, що зазначене світило являє собою одного з двійників Сонця. Астрономам вдалося виявити сліди поглинених планет. Професор Якоб Бін разом з колегами займалися пошуком планет неподалік від зірок сонячного типу. Вони відзначили, що навколо HIP68468 на поточний момент не менше двох планет, розміри яких в кілька разів перевищують габарити Землі. При цьому одна з них розташована дуже близько від зірки. Вказується, що радіус її орбіти становить лише 2% від відстані між Землею і Сонцем.

У відповідності з комп’ютерними моделями, вони не могли з’явитися на таких близьких орбітах, тому астрономи зробили висновок про міграції планет в бік центру своєї системи. Цей процес міг супроводжуватися досить складними гравітаційними взаємодіями з іншими планетами, а також дестабілізацією їх траєкторії руху, що завершився тим, що планети просто були поглинені зіркою.

«Все це зовсім не означає, що в найближчому майбутньому і Сонце стане поглинати планети. Тим не менш, дана знахідка демонструє наскільки драматичні процеси можуть здійснюватися навіть у досить простих планетних систем, подібних до нашої», — заявив Якоб Бін в рамках інтерв’ю для прес-центру університету.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh