Авторські статтіНовини

Астрономи відкрили справжню «зірку смерті»

Астрономи Чиказького університету виявили в космосі справжню «зірку смерті». Як вказується в матеріалах, опублікованих на порталі Корнельського університету, зірка HIP68468, розташована на відстані до 300 світлових років від Землі, зруйнувала і поглинула ряд планет з власної системи.

Відомо, що зазначене світило являє собою одного з двійників Сонця. Астрономам вдалося виявити сліди поглинених планет. Професор Якоб Бін разом з колегами займалися пошуком планет неподалік від зірок сонячного типу. Вони відзначили, що навколо HIP68468 на поточний момент не менше двох планет, розміри яких в кілька разів перевищують габарити Землі. При цьому одна з них розташована дуже близько від зірки. Вказується, що радіус її орбіти становить лише 2% від відстані між Землею і Сонцем.

У відповідності з комп’ютерними моделями, вони не могли з’явитися на таких близьких орбітах, тому астрономи зробили висновок про міграції планет в бік центру своєї системи. Цей процес міг супроводжуватися досить складними гравітаційними взаємодіями з іншими планетами, а також дестабілізацією їх траєкторії руху, що завершився тим, що планети просто були поглинені зіркою.

«Все це зовсім не означає, що в найближчому майбутньому і Сонце стане поглинати планети. Тим не менш, дана знахідка демонструє наскільки драматичні процеси можуть здійснюватися навіть у досить простих планетних систем, подібних до нашої», — заявив Якоб Бін в рамках інтерв’ю для прес-центру університету.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України