В армії США знайшли спосіб, як можна зупинити кротечу в разі поранення в область тазу або пахвової западини, де звичайний джгут-турнікет не дістане. Це питання стало актуальним лише під час тривалої війни в Іраку і Афганістані.
Протягом всієї історії сучасних бойових дій, незліченні поранені бійці були врятовані від смерті завдяки турнікетам-планкам чи зв’язкам, які обгортають навколо пошкодженої кінцівки і припиняють кровопідтік. Але у фахівців із США постало питання про те, як бути, якщо куля пробила наскрізь таз або пахвову область, коли немає поруч лікарів.
Вузловий турнікет трохи схожий на пояс, але поставляється з двома надувними бульбашками, які можуть бути накачаними, тиснучи через рану, навіть в тих місцях, де традиційний турнікет буде неефективним. “Знекровлення (кротеча до смерті) є найбільш поширеною причиною смерті серед поранених бійців”, – сказала Елєн Корона, прес-секретар армії США. Вузловий джгут розроблений таким чином, що людина може помістити його на місце поранення менш ніж за хвилину, і це є вирішальним фактором в лікуванні бійця.
Перше зареєстроване бойове застосування турнікета було зроблено в 2014 році на території Афганістану. Саме тоді афганські медики врятували молодого солдата національної армії, який був розстріляний повстанцями. Куля потрапила в його верхню частину стегна, ймовірно, розірвавши тазову частину. Таким чином в армії США мають намір надалі застосовувати вузловий турнікет, щоб рятувати бійців навіть у самих непередбачених ситуаціях.