Авторські статтіНовини з Австрії

Україна розташувалася в третьому десятку наймогутніших армій світу, Австрія – у сьомому

Міжнародна компанія Global Firepower щорічно публікує рейтинг найпотужніших армій світу. При оцінці враховуються 55 показників, що б визначити так званий PowerIndex країни, який в ідеальному варіанті становить 0,00. Формула складання рейтингу, запропонована його творцями, дозволяє більш дрібним країнам, але більш технологічно розвиненим, конкурувати з більш великими, але з менш розвиненими технологіями.

Як відзначають творці рейтингу, при його складанні не враховується статус ядерної держави, а наявність у держави ядерної зброї не впливає на визначення його PowerIndex. Між тим, враховуються такі фактори, як належність держави до країн «першого, другого і третього світу», доступність робочої сили, географічне положення, логістика, участь у військових союзах, фінансова стабільність, загальна кількість озброєння, запаси природних ресурсів, необхідних для ведення бойових дій (нафта).

В результаті аналізу військової могутності 136 країн, які увійшли до рейтингу Global Firepower, експерти поставили на перше місце Сполучені штати Америки з PowerIndex 0,0818, другу сходинку в рейтингу зайняла Росія з показником 0,0841, замкнув ТОП-3 самих потужних армій світу Китай, де PowerIndex склав 0,0852.

Австрія в рейтингу Global Firepower найпотужніших армій світу розташувалася на 61 рядку з показником PowerIndex 0,9953. Сусідами Австрії по рейтингу стали Фінляндія (59), Болгарія (60), Словаччина (62), Португалія (63).

Україна розташувалася на 29-му рядку рейтингу, Швейцарія на 34-й, Білорусь на 41-й. Самій малопотужної з країн, представлених у рейтингу, стала армія Бутану, має показник PowerIndex 7,5497. У складі збройних сил Бутану всього два вертольоти, два транспортні літаки, десять броньованих транспортних засобів. Приміром, у США 13362 одиниці військово-повітряного транспорту, 38882 броньовика.

За даними Global Firepower, армія Австрії має в своєму розпорядженні 124 повітряних судна, включаючи 15 винищувачів, 15 штурмовиків, 67 транспортних літаків. Для ведення військових дій на землі Австрійська армія має 56-ма бойовими танками, 393-я бойовими броньованими машинами і 83-я одиницями самохідної артилерії. Для розгортання своїх сил і ведення бойових дій Австрія має 110 778 кілометрів доріг, 6399 кілометрів залізничного сполучення і 52 злітно-посадкових смуг (аеропортів). З 8,7 мільйона населення Австрії 4 мільйони осіб становлять трудові ресурси держави, здатних працювати на забезпечення оборони країни. 170 тисяч осіб в Австрії є діючими військовослужбовцями, ще 145 тисяч знаходяться в резерві.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України