Україна розташувалася в третьому десятку наймогутніших армій світу, Австрія – у сьомому

Міжнародна компанія Global Firepower щорічно публікує рейтинг найпотужніших армій світу. При оцінці враховуються 55 показників, що б визначити так званий PowerIndex країни, який в ідеальному варіанті становить 0,00. Формула складання рейтингу, запропонована його творцями, дозволяє більш дрібним країнам, але більш технологічно розвиненим, конкурувати з більш великими, але з менш розвиненими технологіями.

Як відзначають творці рейтингу, при його складанні не враховується статус ядерної держави, а наявність у держави ядерної зброї не впливає на визначення його PowerIndex. Між тим, враховуються такі фактори, як належність держави до країн «першого, другого і третього світу», доступність робочої сили, географічне положення, логістика, участь у військових союзах, фінансова стабільність, загальна кількість озброєння, запаси природних ресурсів, необхідних для ведення бойових дій (нафта).

В результаті аналізу військової могутності 136 країн, які увійшли до рейтингу Global Firepower, експерти поставили на перше місце Сполучені штати Америки з PowerIndex 0,0818, другу сходинку в рейтингу зайняла Росія з показником 0,0841, замкнув ТОП-3 самих потужних армій світу Китай, де PowerIndex склав 0,0852.

Австрія в рейтингу Global Firepower найпотужніших армій світу розташувалася на 61 рядку з показником PowerIndex 0,9953. Сусідами Австрії по рейтингу стали Фінляндія (59), Болгарія (60), Словаччина (62), Португалія (63).

Україна розташувалася на 29-му рядку рейтингу, Швейцарія на 34-й, Білорусь на 41-й. Самій малопотужної з країн, представлених у рейтингу, стала армія Бутану, має показник PowerIndex 7,5497. У складі збройних сил Бутану всього два вертольоти, два транспортні літаки, десять броньованих транспортних засобів. Приміром, у США 13362 одиниці військово-повітряного транспорту, 38882 броньовика.

За даними Global Firepower, армія Австрії має в своєму розпорядженні 124 повітряних судна, включаючи 15 винищувачів, 15 штурмовиків, 67 транспортних літаків. Для ведення військових дій на землі Австрійська армія має 56-ма бойовими танками, 393-я бойовими броньованими машинами і 83-я одиницями самохідної артилерії. Для розгортання своїх сил і ведення бойових дій Австрія має 110 778 кілометрів доріг, 6399 кілометрів залізничного сполучення і 52 злітно-посадкових смуг (аеропортів). З 8,7 мільйона населення Австрії 4 мільйони осіб становлять трудові ресурси держави, здатних працювати на забезпечення оборони країни. 170 тисяч осіб в Австрії є діючими військовослужбовцями, ще 145 тисяч знаходяться в резерві.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

seventeen − six =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh