Архиєпископ Дзані в Руанді про виклики перед католицькою освітою

Виступаючи під час конференцій у Руанді, Секретар Конгрегації католицької освіти архиєпископ Вінченцо Дзані наголосив, що католицька освіта ставить в центрі гідність людської особи і закликав випускників католицьких шкіл й університетів бути «закваскою примирення у суспільстві».

На початку липня Секретар Конгрегації католицької освіти архиєпископ Вінченцо Дзані здійснив робочий візит до Руанди, де взяв участь у міжнародній зустрічі на тему «Релігії та актуальні виклики школи», яку організував Католицький університет Руанди у співпраці з Центром освіти й релігій бельгійського Католицького університету Лювену.

Закваска примирення між Божими дітьми

Перед початком зустрічі архиєпископ Вінченцо Дзані відслужив Святу Месу у співслужінні з Апостольським Нунцієм в Руанді Анджеєм Южвовічем, місцевим єпископом-ординарієм Філіппом Рукамбою та іншими ієрархами Руанди та Камеруну. Після богослужіння Секретар ватиканського відомства, відповідального за католицьку освіту, взяв участь у зустрічі з випускниками руандійських католицьких шкіл, під час якої виступив з доповіддю на тему «Ми є закваскою примирення між Божими дітьми».

Архиєпископ Дзані вказав на важливу роль католицьких шкіл й університетів, що діють в різних соціальних і культурних контекстах» та «зустрічаються з багатьма економічними, професійними та соціальними викликами». Він також наголосив на ключовій ролі добре підготовлених педагогів, які можуть підтримувати навчальні заклади «якісним освітнім проектом, що завжди є актуальним і здатним відповісти на запитання молодих поколінь». В цій діяльності, за словами ієрарха, їх надихають євангельські цінності, які в центрі ставлять людину в її неперевершеній гідності та необхідність виховувати її до свободи та солідарності.

Виховувати до примирення, загального добробуту та миру

Щодо теми примирення в Руанді, нещодавня історія якої позначена одним з найкривавіших геноцидів ХХ століття (1994 р.), архиєпископ зазначив, що у своєму служінні суспільству через школи та університети, Церква наголошує, насамперед, на певному аспекті виховання: вихованні до примирення, загального добробуту й до миру. «Християнські цінності, – наголосив він, – дають освіті набагато міцнішу основу, тому що вони ставлять в центр освітньої діяльності не дисципліни або навчальні методи, але людину, яка розглядається як істота, створена на Божі образ і подобу, якій потрібно допомагати розвивати всі здібності і розвиватися в усіх вимірах – особистісному, соціальному та культурному, – щоб вчинити її активною і відповідальною дійовою особою братерського і солідарного суспільства».

В цьому контексті доповідач закликав випускників католицьких шкіл та університетів ставати живою закваскою солідарності «в різних сферах суспільства, в якому вони здійснюють професійну діяльність як чесні відповідальні громадяни.

Навчання релігії та інші теми

В наступні дні Секретар Конгрегації католицької освіти взяв участь у ще одній конференції на тему «Якою повинна бути католицька школа на наш час?», під час якої йшлося про виклики сучасної освіти, виховання до громадянства та вимоги до викладання релігії в школах. Інші учасники конференції в своїх виступах описали ситуацію щодо навчання релігії не тільки в Африці, але також і в Європі. Окрім європейських та африканських викладачів, у конференції взяли участь представники різних загальноосвітніх та вищих навчальних закладів. Під час свого перебування в Руанді, архиєпископ Дзані також зустрівся з місцевими єпископами та європейськими викладачами, щоб обговорити створення мережі співпраці між різними африканськими країнами.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

4 − four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh