Духовне

Архиєпископ Дзані в Руанді про виклики перед католицькою освітою

Виступаючи під час конференцій у Руанді, Секретар Конгрегації католицької освіти архиєпископ Вінченцо Дзані наголосив, що католицька освіта ставить в центрі гідність людської особи і закликав випускників католицьких шкіл й університетів бути «закваскою примирення у суспільстві».

На початку липня Секретар Конгрегації католицької освіти архиєпископ Вінченцо Дзані здійснив робочий візит до Руанди, де взяв участь у міжнародній зустрічі на тему «Релігії та актуальні виклики школи», яку організував Католицький університет Руанди у співпраці з Центром освіти й релігій бельгійського Католицького університету Лювену.

Закваска примирення між Божими дітьми

Перед початком зустрічі архиєпископ Вінченцо Дзані відслужив Святу Месу у співслужінні з Апостольським Нунцієм в Руанді Анджеєм Южвовічем, місцевим єпископом-ординарієм Філіппом Рукамбою та іншими ієрархами Руанди та Камеруну. Після богослужіння Секретар ватиканського відомства, відповідального за католицьку освіту, взяв участь у зустрічі з випускниками руандійських католицьких шкіл, під час якої виступив з доповіддю на тему «Ми є закваскою примирення між Божими дітьми».

Архиєпископ Дзані вказав на важливу роль католицьких шкіл й університетів, що діють в різних соціальних і культурних контекстах» та «зустрічаються з багатьма економічними, професійними та соціальними викликами». Він також наголосив на ключовій ролі добре підготовлених педагогів, які можуть підтримувати навчальні заклади «якісним освітнім проектом, що завжди є актуальним і здатним відповісти на запитання молодих поколінь». В цій діяльності, за словами ієрарха, їх надихають євангельські цінності, які в центрі ставлять людину в її неперевершеній гідності та необхідність виховувати її до свободи та солідарності.

Виховувати до примирення, загального добробуту та миру

Щодо теми примирення в Руанді, нещодавня історія якої позначена одним з найкривавіших геноцидів ХХ століття (1994 р.), архиєпископ зазначив, що у своєму служінні суспільству через школи та університети, Церква наголошує, насамперед, на певному аспекті виховання: вихованні до примирення, загального добробуту й до миру. «Християнські цінності, – наголосив він, – дають освіті набагато міцнішу основу, тому що вони ставлять в центр освітньої діяльності не дисципліни або навчальні методи, але людину, яка розглядається як істота, створена на Божі образ і подобу, якій потрібно допомагати розвивати всі здібності і розвиватися в усіх вимірах – особистісному, соціальному та культурному, – щоб вчинити її активною і відповідальною дійовою особою братерського і солідарного суспільства».

В цьому контексті доповідач закликав випускників католицьких шкіл та університетів ставати живою закваскою солідарності «в різних сферах суспільства, в якому вони здійснюють професійну діяльність як чесні відповідальні громадяни.

Навчання релігії та інші теми

В наступні дні Секретар Конгрегації католицької освіти взяв участь у ще одній конференції на тему «Якою повинна бути католицька школа на наш час?», під час якої йшлося про виклики сучасної освіти, виховання до громадянства та вимоги до викладання релігії в школах. Інші учасники конференції в своїх виступах описали ситуацію щодо навчання релігії не тільки в Африці, але також і в Європі. Окрім європейських та африканських викладачів, у конференції взяли участь представники різних загальноосвітніх та вищих навчальних закладів. Під час свого перебування в Руанді, архиєпископ Дзані також зустрівся з місцевими єпископами та європейськими викладачами, щоб обговорити створення мережі співпраці між різними африканськими країнами.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України