Археологи знайшли в новгородському монастирі загадкові саркофаги XII століття

У Свято-Юрієвому монастирі, розташованому в Новгороді, археологам вдалося знайти кам’яні саркофаги часів XII століття. Інформацію про це надали представники експедиційної групи.

Біля стін Георгіївського собору їм вдалося виявити два саркофага. В одному з них знаходяться шість чоловіків. За результатами попереднього огляду, вони були вгодованими і молодими. Фахівці акцентують увагу на тому, що знахідка була виявлена поблизу з православною установою. Археологи припустили, що кам’яні саркофаги відносяться до XII століття, коли і був побудований монастир.

Тепер фахівцям належить з’ясувати, чому ж у першому нікого не ховали. З приводу іншого було все зрозуміло, і за версією вчених, там були поховані співробітники собору. Справа в тому, що в ті часи було прийнято ховати людей, які займали високі посади. Якщо це так, то співробітники були поховані послідовно. Як правило, в таких саркофагах ховали келарей або ж економів. Не виключено, що це була родова усипальниця новгородських бояр, тому могила і виглядала настільки дорогою. Відзначається, що новгородці в таких випадках повинні бути ченцями. Фахівці не поспішають робити висновки, тому що подібні споруди раніше були виявлені і в інших місцях, при цьому належали до різних епох.

Варто відзначити, що експедиційна група на чолі з Сєдовим, проводить розкопки вже 3 роки. Дослідження всередині і навколо Георгіївського собору ще не завершено. За цей період вченим вдалося знайти ряд цікавих предметів, наприклад, гробницю з архієпископом Феоктистом.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

eighteen − 12 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh