Авторські статтіНовини

Археологи знайшли в новгородському монастирі загадкові саркофаги XII століття

У Свято-Юрієвому монастирі, розташованому в Новгороді, археологам вдалося знайти кам’яні саркофаги часів XII століття. Інформацію про це надали представники експедиційної групи.

Біля стін Георгіївського собору їм вдалося виявити два саркофага. В одному з них знаходяться шість чоловіків. За результатами попереднього огляду, вони були вгодованими і молодими. Фахівці акцентують увагу на тому, що знахідка була виявлена поблизу з православною установою. Археологи припустили, що кам’яні саркофаги відносяться до XII століття, коли і був побудований монастир.

Тепер фахівцям належить з’ясувати, чому ж у першому нікого не ховали. З приводу іншого було все зрозуміло, і за версією вчених, там були поховані співробітники собору. Справа в тому, що в ті часи було прийнято ховати людей, які займали високі посади. Якщо це так, то співробітники були поховані послідовно. Як правило, в таких саркофагах ховали келарей або ж економів. Не виключено, що це була родова усипальниця новгородських бояр, тому могила і виглядала настільки дорогою. Відзначається, що новгородці в таких випадках повинні бути ченцями. Фахівці не поспішають робити висновки, тому що подібні споруди раніше були виявлені і в інших місцях, при цьому належали до різних епох.

Варто відзначити, що експедиційна група на чолі з Сєдовим, проводить розкопки вже 3 роки. Дослідження всередині і навколо Георгіївського собору ще не завершено. За цей період вченим вдалося знайти ряд цікавих предметів, наприклад, гробницю з архієпископом Феоктистом.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

three × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.