Авторські статтіНовини

Археологи знайшли розгадку масового поховання собак в Перу

Перуанські археологи змогли знайти пояснення досить дивній знахідці, яку було виявлено в 2012 році. Тоді, прямо під зоопарком Ліми було знайдено стародавні руїни з масовим похованням людей і собак.

Після аналізу останків археологи визначили, що в цьому місці було поховано 126 людей і 128 собак. Поруч з похованнями вчені виявили уламки керамічних виробів, завдяки яким був визначений вік цього кладовища — близько 2 тис. років.

Собачі кладовища в доколумбовій Америці зустрічалися нерідко, однак це кардинально відрізнялося від інших. Справа в тому, що тіла були складені «упереміш», а не окремо, коли собаки служать супроводжуючими для людей у потойбічному світі. Кілька років цей факт ставив вчених у глухій кут, поки не було виявилено можливе пояснення.

Археологи звернули свою увагу не на собак, а на самих людей. Вік, в якому їх наздогнала смерть, не перевищував 40 років, що говорити про те, що вони загинули неприродним чином. На тілах виявили численні ушкодження: переломи рук і ніг, проломлені черепи і грудні клітки. У собак подібного не спостерігалося, якщо їх і вбили, то за допомогою удушення. Основна гіпотеза свідчить, що в даній громаді сталася надзвичайна пригода (швидше за все, поразка у битві), після якої загиблим принесли в жертву собак.

Враховуючи, що поховання датується приблизно нульовим роком, цю катастрофу можна пояснити нашестям племені ічма, що відбувалося якраз на рубежі старої і нової ери.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України