Археологи знайшли розгадку масового поховання собак в Перу

Перуанські археологи змогли знайти пояснення досить дивній знахідці, яку було виявлено в 2012 році. Тоді, прямо під зоопарком Ліми було знайдено стародавні руїни з масовим похованням людей і собак.

Після аналізу останків археологи визначили, що в цьому місці було поховано 126 людей і 128 собак. Поруч з похованнями вчені виявили уламки керамічних виробів, завдяки яким був визначений вік цього кладовища — близько 2 тис. років.

Собачі кладовища в доколумбовій Америці зустрічалися нерідко, однак це кардинально відрізнялося від інших. Справа в тому, що тіла були складені «упереміш», а не окремо, коли собаки служать супроводжуючими для людей у потойбічному світі. Кілька років цей факт ставив вчених у глухій кут, поки не було виявилено можливе пояснення.

Археологи звернули свою увагу не на собак, а на самих людей. Вік, в якому їх наздогнала смерть, не перевищував 40 років, що говорити про те, що вони загинули неприродним чином. На тілах виявили численні ушкодження: переломи рук і ніг, проломлені черепи і грудні клітки. У собак подібного не спостерігалося, якщо їх і вбили, то за допомогою удушення. Основна гіпотеза свідчить, що в даній громаді сталася надзвичайна пригода (швидше за все, поразка у битві), після якої загиблим принесли в жертву собак.

Враховуючи, що поховання датується приблизно нульовим роком, цю катастрофу можна пояснити нашестям племені ічма, що відбувалося якраз на рубежі старої і нової ери.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

19 + six =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh