Духовне

Апостольський Візитатор в Меджуґор’є розпочав своє служіння

Ця місія призначеня для далеких і для близьких, що шукають у цьому місці близькості з Христом через Марію. З такими думками архиєпископ Генрик Госер у неділю, 22 липня 2018 р., офіційно розпочав свою місію Апостольського Візитатора парафії в Меджуґор’є, що в Боснії і Герцеговині, яка є метою численних паломництв.

Знак близькості Папи

Як ми повідомляли, 31 травня 2018 р., у Ватикані було оголошено про те, що Папа Франциск призначив вислуженого ординарія дієцезії Варшава-Праґа архиєпископа Генрика Госера спеціальним Апостольським Візитатором для парафії в Меджуґор’є, на невизначений час до розпорядження Апостольської Столиці (ad nutum Sanctae Sedis). У повідомленні Ватиканського прес-центру підкреслювалося, що мова йде про призначення виключно душпастирського характеру, в послідовності з місією Спеціального Посланця Апостольської Столиці, яку цей ієрарх виконував від 11 лютого 2017 року. ЇЇ завданням є гарантувати стабільний і безперервний супровід парафіяльної громади Меджуґор’є та вірних, які прибувають туди з паломництвами, потреби яких вимагають особливої уваги.

Як пояснював Речник Апостольської Столиці Ґрек Берк, коментуючи призначення у лютому минулого року Спеціального Посланця, його місія є знаком «уважності Святішого Отця до паломників». Її завдання не стосувалися розслідувань, які стосуються об’явлень Пресвятої Богородиці, що перебувають в компетенції Конгрегації віровчення, але мали виключно душпастирський характер, у контакті з місцевим єпископом та францисканською спільнотою, якій ввірено душпастирську опіку над парафією.

Добрий пастир дбає про Божу отару

Своє служіння Апостольський Візитатор розпочав Святою Месою в парафіяльному храмі святого Якова, в якій взяли участь численні місцеві вірні та паломники. В спільній молитві також єдналися, серед інших, Апостольський Нунцій в Боснії і Герцеговині архиєпископ Луїджі Пеццето та настоятель францисканської провінції о. Мілєнко Стеко.

Під час проповіді архиєпископ Генрик зазначив, що Папа Франциск послав його до Меджуґор’є, бо «душпастирська турбота вимагає забезпечити стабільний і постійний супровід» цієї парафіяльної громади та вірних, які прибувають з прощами. У світлі читання з Книги Єремії, в якому прозвучала Господня пересторога: «Горе пастухам, які занапащають і розганяють овець моєї отари», – проповідник сказав:

«Святіший Отець, вселенський пастир Церкви, приймає ці слова на свій рахунок. Тому й посилає нас туди, де люди живуть, де вони гуртуються, шукаючи світла спасіння». А посилаючись на євангельський уривок, він підкреслив, що «Господь дає нам незрівнянний приклад та місіонерський зразок», виявляючи співчуття до численних людей, які йшли за Ним «як вівці без пастиря».

Уважність до далеких і близьких

Коментуючи слова святого Павла: «Ви, які колись були далекими, кров’ю Христа стали близькими. (…) Прийшовши, Він благовістив мир вам, які були далекі, і мир тим, хто близько», – архиєпископ Генрик Госер зауважив, що до цього місця прибувають паломники з понад 80 країн світу. А для того, щоб долати далекі відстані, «необхідно мати стійку та рішучу мотивацію».

«Але слово “далекі”, – звернув увагу Апостольський Візитатор, означає також іншу річ; воно позначає екзистенційне становище багатьох людей, які віддалилися від Бога, від Христа, від Його Церкви та від світла, що надає життю сенс, спрямовуючи його та надаючи гідне життєве завдання, задля якого вартує жити».

Однак, служіння візитатора стосується не лише далеких, але й близьких, зауважив проповідник, також і в цьому випадку вказуючи на подвійне значення слова «близькі», маючи на увазі й тих, які віддавна мешкають на цих теренах та є парафіянами місцевого храму і свідками різних подій в регіоні, і тих, які є близькими, «живучи палкою вірою та прагнучи перебувати в близькому контакті з воскреслим і милосердним Господом».

Паломництва, щоб зустріти Христа та Його Матір

Ділячись думками про те, чому так багато людей сьогодні прибувають до Меджуґор’є, архиєпископ Госер зазначив: «приходять, щоб когось зустріти: зустріти Бога, Христа та Його Матір. Відкрити дорогу, що веде до щастя, яке випливає з життя в домі Отця та Матері».

За словами проповідника, це місце є місцем «дійсно Христоцентричного культу», згідного з доктриною, адже як стверджує Другий Ватиканський Собор, «різні форми набожності до Богородиці, які Церква затвердила в рамках здорової та правовірної доктрини, розвиваються в гармонійному підпорядкуванні культові, що віддається Христові, тяжіючи до нього, як до природного й необхідного орієнтиру».

«Такою, – сказав Апостольський Візитатор, – є народна побожність в Меджуґор’є: в її центрі – Свята Меса, адорація Найсвятіших Тійн, масова участь в Таїнстві Покаяння, супроводжувані іншими формами набожності, такими як Розарій та Хресна дорога».

Цариця Миру

Підсумовуючи, проповідник присвятив кілька думок титулові, з яким Пречисту Діву Марію вшановують в цій місцевості: «Цариця миру». Він зауважив, що світ сьогодні дуже потребує миру: «миру в серці кожного, миру в родині, суспільного миру та міжнародного, дуже очікуваного всіма, зокрема, мешканцями цього краю, що пережили балканську війну».

«Підтримувати мир означає будувати суспільство, що ґрунтується на любові, спільності, братерстві, справедливості, й, отже, на мирі та свободі», – сказав архиєпископ Генрик Госер, побажавши, щоб Пречиста Діва Марія, «Мати Князя миру, провіщеного пророками», була також нашою Захисницею, Царицею та Матір’ю.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України