Політика

Зеленський пропонує Раді відновити «зелений» тариф для домогосподарств

Президент України Володимир Зеленський подав у Верховну Раду законопроект про внесення змін у Закон “Про ринок електричної енергії” з приводу нової дати запровадження ринку електричної енергії та законопроект про внесення змін у статтю “Про альтернативні джерела енергії”. Про це заявив представник президента у Кабінеті Міністрів Андрій Герус, передає прес-служба президента

Зміни в Закон “Про ринок електричної енергії” спрямовані на відстрочку введення нового ринку електроенергії на рік – до 1 липня 2020 року.

«На жаль, за два роки не було проведено відповідної роботи з підготовки до нового ринку. Щоб запобігти різкому зростання тарифів і кризовим явищам на ринку електроенергії, було ініційовано перенесення запуску нової моделі ринку на рік. У тієї ж годину необхідно розробити і втілити в життя помісячний план підготовки до відповідних змін», – розповів Андрій Герус.

В АП повідомили, що на нараді за участю членів РНБО Зеленський говорив про одне із зобов’язань України перед ЄС – реформування енергетичної сфери. Як заявляє прес-служба, йдеться про демонополізацію енергетичних ринків.

Також повідомляється, що у змінах до Закону “Про альтернативні джерела енергії” мова йде про відновлення так званого зеленого тарифу “для домогосподарств, які мають домашні наземні сонячні електростанції (СЕС) потужністю до 30 кВт.

За словами представника Президента в уряді, обнулення таких тарифів для малих електростанцій українців, які інвестували свої заощадження в домашні СЕС, є несправедливим.

Як заявив Герус, цей закон підписав ще п’ятий президент Порошенко. Тому Зеленський пропонує, щоб парламентарії виправили цю помилку і відновили справедливість.

Також він додав, що “зелені” тарифи, в першу чергу, повинні бути для звичайних українців, а не для олігархів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України