Авторські статті

Амністія, що є предметом нинішніх перемовин, не може бути прийнята

З боку правоохоронців, яких представляє президент постраждало близько сотні голів. З боку мітингарів, яких представляє опозиційна трійця — вдесятеро більше. Хай би навіть вони домовились, що ми їм пробачаємо десяток наших покалічених, а вони не скиглять про свої синці та опіки. Дві сторони домовляються про взаємозалік. Проте, хто представляє на цих перемовинах журналістів? Вони взагалі не є стороною конфлікту. Проте, постраждали більше за правопохоронців. Хто дав право Яценюку чи Кличкові пробачати розбити голови журналістів та вибиті очі операторів?

За всіма міжнародними законами напад на медиків та шпиталі є військовим злочином. Відповідальних за це переслідують навіть після того, як підписано угоду про мир. Якщо Янукович з опозицією хочуть зам’яти ці справи, вони мають спочатку проголосувати у ВР про вихід України з ООН.

Все це не просто важкі кримінальні, це військові злочини. Проте, коли Янукович говорив про готовність амністувати всіх, хто не скоїв важкі злочини, він явно мав на увазі щось інше.

За формальною ознакою важким кримінальним злочином, згідно нового законодавства, є і участь у масових заворушеннях, і наклеп, і захоплення адмінбудівель, і взагалі все, що відбувається на Майдані. На Грушевського не було жодного випадку “дрібного хуліганства”, а все інше передбачає більше п’яти років.

Якщо відійти від формальних ознак, можливо, президент їх не знає, і говорити “по совісті”, то важкими злочинами є вбивство людини. А на барикадах вбито лише протестувальників. Проте, якраз убивць-то Янукович вже давно амністував.

Нова амністія, в тому форматі, що зараз обговорюється, лише дасть формальні підстави закрити всі справи проти мусорів. Всі революціонери та їхні посібники будуть репресовані. Втім, коли відступати нікуди, навіть хом’ячок може загризти удава…

Українці не здаються. Боротьба триває! Не будьте осторонь, не «продиваньте» своє майбутнє! Якщо ви не маєте змоги побувати на цьому протистоянні у Києві, допоможіть тим, хто хоче добратися туди, та тим, хто там перебуває.

Добровільний збір коштів для протестувальників на Євромайдані: картка Приватбанку 5457082230251691 (НЕ БУДЬТЕ БАЙДУЖИМИ ДО МАЙБУТНЬОГО УКРАЇНИ!) Кожна копійка буде великою допомогою!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.