«Перед особами, які приймають політичні рішення, стоїть завдання завжди зводити втручання в наші права людини до мінімуму і діяти з особливим почуттям міри», – заявила керуючий директор Amnesty International в Австрії Аннемарі Шлаки.
«Ми настійно закликаємо владу Австрії піддавати кожну міру послідовної перевірки на дотримання прав людини».
«Поляризаційні політичні стратегії, помилкові заходи жорсткої економії і відсутність інвестицій в здоров’я і благополуччя людей привели до того, що занадто багато людей непропорційно страждають від наслідків Covid-19», – зазначає правозахисна організація в своєму щорічному звіті за 2020.
Amnesty також бачить «далеко, що йде і в деяких випадках проблематичне втручання в права людини» в Австрії. Перш за все, були згадані заходи захисту від CoV. Amnesty критикує, наприклад, «непотрібні і непропорційні» обмеження на зібрання, хоча організатори вжили відповідних заходів для захисту здоров’я, а також «надмірні правила виходу, не передбачені законом». Зокрема, НУО критикує заборони на в’їзд під час локдауну і обмеження кількості учасників демонстрацій.
Крім того, всі заходи по боротьбі з Covid-19 повинні мати фіксований термін, а також повинні перевірятися протягом терміну їх дії і при необхідності змінюватися. Також важливо зберігати всеосяжне право на доступ до інформації. Для цього Amnesty International закликає ввести в Конституційному суді екстрену процедуру.
Етнічні меншини, біженці, люди похилого віку і жінки непропорційно сильно постраждали від наслідків пандемії. Зокрема, «герої і героїні» кризи з коронавірусів – медичні працівники та працівники системно значущих областей – були «найбільш захищені».