Техно

Американський стартап LeoLabs відстежує розширення хмари сміття радянського супутника на низькій орбіті Землі

До того, як стартап із створення космічних карт Кремнієвої долини дізнався про російське протисупутникове випробування, його глобальна мережа радарів із фазованими решітками виявила об’єкт на низькій навколоземній орбіті, який швидко перетворився на шість радіолокаційних проблисків, а потім 31. Станом на 15:00 за східним часом 16 листопада, LeoLabs відстежувала 216 об’єктів розміром понад 10 сантиметрів у діаметрі, отриманих в результаті російського антисупутникового тесту.

Хмара сміття швидко поширюється.

«Зараз ми бачимо, що це принаймні третина всього світу», — сказав SpaceNews генеральний директор LeoLabs Ден Сеперлі. Сеперлі очікує, що уламки поширюватимуться хмари, поки не стануть у формі оболонки навколо Землі, тому що це сталося після антисупутникових випробувань Китаєм у 2007 році та зіткненням комерційного супутника зв’язку Iridium у 2009 році з неіснуючим російським супутником.

LeoLabs очікує, що протягом багатьох років буде видавати попередження про зіткнення, щоб допомогти операторам супутників ухилитися від нового поля сміття.

LeoLabs відстежує 17 000 космічних об’єктів за допомогою радарів з фазованими решітками на Алясці, Новій Зеландії, Техасі та Коста-Ріці. Фірма розширює свою інфраструктуру відстеження космосу на Австралію та Азорський архіпелаг.

«Ми сподіваємося забезпечити прозорість», — сказав Сеперлі. «Якщо ви збираєтеся розмістити щось у космосі, і особливо якщо ви збираєтеся зайнятися ризикованою діяльністю, ви повинні знати, що це буде помічено, про це повідомлять і засудять. Я думаю, що це єдиний спосіб забезпечити безпеку і стримування».

LeoLabs перейшла від виявлення хмари сміття, створеного в результаті антисупутникового тесту, до відстеження окремих частин сміття та пошуку потенційних зіткнень з працюючими супутниками. Уламки знаходяться на висоті від 440 до 520 кілометрів.

«Це лише додає додатковий ступінь терміновості до нашого повсякденного бізнесу», — сказав Сеперлі.

Окрім уламків, які відстежує LeoLabs, розміром із софтбол і більше, Державний департамент США зазначив, що в результаті удару виникло понад 1500 частин орбітального сміття, яке можна відстежити, і сотні тисяч уламків меншого розміру. Уламки, які можна відстежувати, мають діаметр всього два сантиметри.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України