Американські вчені з університету Вірджинії встановили вплив ГМО-культур на екологічну ситуацію. Про це вони написали в статті, опублікованій у виданні Science Advances.
Вчені поки не визначили, як же впливають продукти, що містять ГМО на організм людини. Більшість вважає їх шкідливими для жителів планети (причому як людей, так і тварин). Проте є і прихильники вирощування таких «штучних» культур. Вони стверджують, що змінені гени таких рослин не дають їм стати «жертвами» комах-шкідників, а також зменшити застосування пестицидів.
Вчені провели дослідження, вивчаючи вплив ГМО-культур на навколишнє середовище з 1998 по 2011 роки. З одного боку, використання пестицидів справді стало меншим, але з іншого – фермери стали більше застосовувати гербіциди, щоб перемогти поширення бур’янів, які стають більш стійкими до гліфосату.
Статистика свідчить, що при культивації модифікованої сої витрата гербіцидів, навпаки, зросла на 30 відсотків, а при вирощуванні кукурудзи –зменшилася лише на 1,3 відсотка. Тому дослідники не можуть дати однозначну оцінку впливу ГМО-культур на екологічне середовище.