Американські вчені встановили вплив ГМО-культур на екологічну ситуацію

Американські вчені з університету Вірджинії встановили вплив ГМО-культур на екологічну ситуацію. Про це вони написали в статті, опублікованій у виданні Science Advances.

Вчені поки не визначили, як же впливають продукти, що містять ГМО на організм людини. Більшість вважає їх шкідливими для жителів планети (причому як людей, так і тварин). Проте є і прихильники вирощування таких «штучних» культур. Вони стверджують, що змінені гени таких рослин не дають їм стати «жертвами» комах-шкідників, а також зменшити застосування пестицидів.

Вчені провели дослідження, вивчаючи вплив ГМО-культур на навколишнє середовище з 1998 по 2011 роки. З одного боку, використання пестицидів справді стало меншим, але з іншого – фермери стали більше застосовувати гербіциди, щоб перемогти поширення бур’янів, які стають більш стійкими до гліфосату.

Статистика свідчить, що при культивації модифікованої сої витрата гербіцидів, навпаки, зросла на 30 відсотків, а при вирощуванні кукурудзи –зменшилася лише на 1,3 відсотка. Тому дослідники не можуть дати однозначну оцінку впливу ГМО-культур на екологічне середовище.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

9 − five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh