Вчені з університету Сан-Антоніо (штат Техас) розробили інноваційний спосіб знищення ракових клітин з допомогою ультрафіолетового випромінювання.
Новий метод зможе допомогти в лікуванні хворих на рак, які мають важкодоступні, або неоперабельні злоякісні пухлини, особливо маленькі діти. Цей спосіб розроблений Метью Гдовином, доцентом кафедри біології.
Терапія включає у собі ін’єкцію розчину нітробензальдегіда, що вводиться безпосередньо в пухлину, щоб дозволити йому поширитися в тканинах. Наступним кроком буде направлення туди випромінювання. Це призводить до того, що клітини дуже окислюються, а потім помирають. Всього за дві години, до 95 % ракових клітин можуть бути ліквідовані.
Для дослідження Метью Гдовин використовував випромінювання для боротьби з одним з найбільш анресивних видів раку потрійному негативного раку молочної залози. Цей тип онкології також найважче піддається лікуванню, а для багатьох людей терапія стає просто неможливою. Під час досвіду на лабораторних мишах можливість запобігти розвитку злоякісної пухлини і коефіцієнт виживання збільшилися майже вдвічі.
Порівняно з хіміотерапією, новий спосіб застосовується тільки для пухлин, що дозволяють більш точно впливати на себе, а хіміотерапія руйнує всі клітини організму. Це часто призводить до втрати волосся і робить багатьох пацієнтів ослабленими.
Учений сподівається, що таке неінвазивне лікування раку допоможе лікарям позбутися від складних пухлин, включаючи ті, що знаходяться в хребті, стовбурових клітинах мозку і аорти. Новий метод може також запобігти мутації в організмі у хворих на рак молодих людей, що пов’язано з опроміненням. Крім того, променева терапія менш болюча процедура, ніж хіміотерапія.