Авторські статтіТехно

Американські вчені розробили першу нанорибку для лікування хворих

1
Команда американських учених з Каліфорнійського університету розробила унікальну нанорибку, яку можна використовувати при лікуванні хворих. Розмір мініатюрного пристрою в сотню разів менший від крупинки піску.

Рибка зроблена зі сплавів нікелю, золота, і складається з чотирьох частин. Як і звичайна жива риба: голови, плавників, хвоста і тулуба. Рух пристрою відбувається за рахунок магнітного поля, яке впливає на цей об’єкт. Воно також управляє напрямком і силою руху рибки.

Керівник проекту Чжінцін Лі вважає, що нанорибку можна практично використовувати в медичній сфері, особливо в неінвазивній хірургії, при маніпуляціях в організмі на клітинному рівні, а також для доставки лікарських речовин у різні органи тіла. Така технологія вважається не тільки ефективною, але і безпечною для організму пацієнта.

Єдиним нюансом щодо застосування нанорибки поки залишається її вилучення з тіла людини після виконання необхідної роботи. Можливо, потрібно створити пристрій з біоматеріалів, здатних розкладатися й виводитися з організму через певний проміжок часу.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України