Американські вчені розробили першу нанорибку для лікування хворих


Команда американських учених з Каліфорнійського університету розробила унікальну нанорибку, яку можна використовувати при лікуванні хворих. Розмір мініатюрного пристрою в сотню разів менший від крупинки піску.

Рибка зроблена зі сплавів нікелю, золота, і складається з чотирьох частин. Як і звичайна жива риба: голови, плавників, хвоста і тулуба. Рух пристрою відбувається за рахунок магнітного поля, яке впливає на цей об’єкт. Воно також управляє напрямком і силою руху рибки.

Керівник проекту Чжінцін Лі вважає, що нанорибку можна практично використовувати в медичній сфері, особливо в неінвазивній хірургії, при маніпуляціях в організмі на клітинному рівні, а також для доставки лікарських речовин у різні органи тіла. Така технологія вважається не тільки ефективною, але і безпечною для організму пацієнта.

Єдиним нюансом щодо застосування нанорибки поки залишається її вилучення з тіла людини після виконання необхідної роботи. Можливо, потрібно створити пристрій з біоматеріалів, здатних розкладатися й виводитися з організму через певний проміжок часу.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

10 + 18 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh