Авторські статтіЗдоров'я

Американські вчені надрукують серцевий м’яз на 3D-принтері

У Чикаго команда медиків з BIOLIFE4D зробила величезний прорив до створення моделі людського серця з власних клітин пацієнта.

Трансплантація органів людини – це складна операція, яка рятує тисячі людських життів. Алt, пересаджені органи мають свій термін придатності. З часом вони можуть прийти в непридатність, навіть коли весь організм в порядок. Такі органи можуть відторгатися організмом і людина загине.

Але не все так сумно. Вирішенням питання стані заміна органів, які пошкоджені іншими, вирощеними з власних стовбурових клітин людини. Одним з рішень є технологія органічної 3D-друку. Вона буквально дозволяє роздрукувати будь потрібний орган або тканина з живих клітин самого пацієнта.

Так, компанія BIOLIFE4D поставила своєю метою надрукувати повноцінне здорове серце людини. Отримувати необхідну кількість живих клітин для його створення поки залишається проблемою.

Але вже сьогодні вченим можуть запропонувати пластир з тканини, яка утворює м’які яз серця. Він не може стати заміною серця, але дає можливість замінити уражену ділянку серця. Пластир біосумісний і легко вступає у взаємодію з усіма клітинами організму хворого.

Зовсім скоро пластирі почнуть використовувати на практиці, ніж врятують сотні життів.

Наступним кроком BIOLIFE4D на шляху до створення повноцінного людського серця стані друк його повнорозмірною 3D-копії.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України