На заміну .50 снайперському боєприпасу командування сил спеціальних операцій США розглядає .375 EnABELR
Джерело: Defence Express
Снайперські гвинтівки Barrett у калібрі .50 BMG (12,7×99) стали дещо більшим ніж просто зброєю, а завдяки величезній потужності та дальності точного пострілу вже культовою зброєю. Але від них вже у оглядовій перспективі відмовиться командування сил спеціальних операцій США, як і від самого боеприпасу .50 калібра.
Цей процес проходить у межах програми ELR-SR – розробки нової снайперської гвинтівки сверхдальньої дії для точної стрільби на позначку 2,5 км та далі. Як пише TWZ, скоріш за все американські спецпризначенці перейдуть на M30-Tactical System (M30-TS) з з поздовжньо-ковзним затвором, під патрон .375 EnABELR, обидва від Applied Ballistics.
І головним у цій системі звісно є патрон, який почали активно розробляти у 2018 році. Це дуже швидкий патрон під доволі важку кулю: 911,35 м/с (2990 футів/секунда) на 24,55 грамовій кулі (379 гранн) Berger зі 30-мм ствола з шагом нарізів 1/7.
Причина вибору цього патрона звісно не лише у його вкрай цікавих характеристиках, а в тому, що вони поєднанні з меншими розмірами нового боєприпасу у порівнянні із .50 BMG. Що для характерних місій ССО у відриві від основних сил, має велике значення.
Сам по собі патрон .50 BMG був створений дуже й дуже давно. Вже понад 100 років тому, бо лише на озброєння у США він був прийнятий у 1921 році, а рік його розробки припадає десь на кінець 1910-х років. А уточнення BMG – це Browning machine gun, тобто M2 Browning.
А причина, як кулеметний великокаліберний патрон став снайперським бере свій початок, нібито з часів Корейської війни чи В’єтнаму, де на кулемети M2 Browning снайперськими снайперскими прицілами для стрільби на надвисокі дальності.
“Снайперський” M2 Browning у В’єтнамі
І лише у 1980-х роках саме під .50 BMG був створений Barrett M82, яка лише літом 2002 року завершила фазу армійських випробувань та була офіційно прийнята на озброєння збройними силами США у версії Barrett M107. А за цей час вже були створені спеціалізовані снайперські патрони у .50 BMG.
Саме тому цілком можлива відмова від патрона, який був створений понад 100 років тому, а разом із ним снайперських гвинтівок під нього, у ССО США вже не викликає такого здивування.