Американські біологи з’ясували, чому чоловіки частіше схильні до стресів якщо жінки. Досліджуючи щурів, вони прийшли до висновку, що справа в особливій молекулі, яка відповідальна за розширення і звуження судин в організмі.
Біологи з Університету Огасти, США в ході експерименту над щурами з’ясували, чому стресові захворювання частіше обирають своїми жертвами представників сильної статі. Результати опублікували в журналі Bioscience Reports.
BH4 – кофермент або малі молекули, що беруть участь у багатьох важливих біохімічних реакцій, які грають важливу роль для ферменту, відповідального за виробництво моноокиси азоту, які забезпечують нормальну роботу судин. Вчені на чолі з Дженніфер Саллівен вивчали безпосередньо тих щурів, які схильні до розвитку таких хвороб, як гіпертонія, і виявили, що концентрація BH4 набагато вище в організмах самок, якщо самців.
Вчені стверджують, що саме моноокісел азоту сприяє тривалості функціонування організму, адже вона керує такими процесами, як розширення і звуження судин, тобто підвищення його концентрації цілком здатне продовжити життя. Саме знижений вміст молекул у клітинах нирок щурів призвело до того, що їх кров не змогла виробляти достатню кількість необхідного для протистояння різним стресам речовини, а тому організм таких щурів гірше переносив високий тиск.
Зроблені висновки були підтверджені експериментальним шляхом: біологи додали BH4 в раціон щурів-самців, і по закінченні часу їх стан помітно покращився, а тиск в судинах самців впало до того ж показника, що і у самок.
Дженніфер Саллівен заявила, що має намір зі своєю командою продовжувати роботу, щоб дати можливість чоловічої статі бути більш стресостійкими, однак тепер дослідження переноситися на генний рівень.