Авторські статтіЗдоров'я

Американські біологи на прикладі щурів зрозуміли чому чоловіки частіше страждають від стресу

Американські біологи з’ясували, чому чоловіки частіше схильні до стресів якщо жінки. Досліджуючи щурів, вони прийшли до висновку, що справа в особливій молекулі, яка відповідальна за розширення і звуження судин в організмі.

Біологи з Університету Огасти, США в ході експерименту над щурами з’ясували, чому стресові захворювання частіше обирають своїми жертвами представників сильної статі. Результати опублікували в журналі Bioscience Reports.

BH4 – кофермент або малі молекули, що беруть участь у багатьох важливих біохімічних реакцій, які грають важливу роль для ферменту, відповідального за виробництво моноокиси азоту, які забезпечують нормальну роботу судин. Вчені на чолі з Дженніфер Саллівен вивчали безпосередньо тих щурів, які схильні до розвитку таких хвороб, як гіпертонія, і виявили, що концентрація BH4 набагато вище в організмах самок, якщо самців.

Вчені стверджують, що саме моноокісел азоту сприяє тривалості функціонування організму, адже вона керує такими процесами, як розширення і звуження судин, тобто підвищення його концентрації цілком здатне продовжити життя. Саме знижений вміст молекул у клітинах нирок щурів призвело до того, що їх кров не змогла виробляти достатню кількість необхідного для протистояння різним стресам речовини, а тому організм таких щурів гірше переносив високий тиск.

Зроблені висновки були підтверджені експериментальним шляхом: біологи додали BH4 в раціон щурів-самців, і по закінченні часу їх стан помітно покращився, а тиск в судинах самців впало до того ж показника, що і у самок.

Дженніфер Саллівен заявила, що має намір зі своєю командою продовжувати роботу, щоб дати можливість чоловічої статі бути більш стресостійкими, однак тепер дослідження переноситися на генний рівень.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України