Авторські статтіТехно

Алгоритм Google і Netflix допоможе виявити інопланетне життя в космосі

Штучний інтелект на алгоритмах Google і Netflix може виявити інопланетне життя в космосі. Цей потужний метод 1,000 разів швидший ніж традиційні способи прогнозування. Дослідники сподіваються, що цей інструмент знайде всі системи і виявить нову цінну інформацію про екзопланети, а також визначить їх стабільність і придатність для життя.

Штучний інтелект працює використовуючи техніку, відому як машинне навчання, яка дозволяє комп’ютерам навчатися самим, а не програмувати їх вручну. Ці передові системи спеціально розроблені, щоб самим навчатися при впливі різних даних. Тепер Університет Торонто Скарборо використовує цю технологію для пошуку через космос віддалених планетарних систем, які потенційно можуть бути придатні для життя.

“Машинне навчання пропонує потужний спосіб вирішення проблеми в астрофізиці, такий штучний інтелект може передбачати, є планетарні системи стабільними”, – говорить Ден Тамайо, провідний автор дослідження і отримує стипендію в Центрі планетології в Університеті Торонто Скарборо.

Тамайо пояснює, що існують численні методи, які працюють для детектування екзопланет, і здатні надавати інформацію про їх розміри і орбітальні періоиі. Тим не менше, ці технології не в змозі визначити масу або еліптичну орбіту – фактори, які впливають на стабільність. Щоб створити свій метод, Тамайо і його команда провели серію семінарів в Університеті Торонто Скарборо, які були зосереджені на тому, як машинне навчання може допомогти з вирішенням конкретних наукових проблем.

“Що радує, що наші результати говорять нам – нова технологія обчислень для підготовки моделей машинного навчання дуже корисна, тому що це не тільки більш точний інструмент, але і набагато швидший. Це може бути дуже корисно, оскільки прогнозування стабільності дозволить нам дізнатися більше про систему, від верхніх меж маси до ексцентричності цих планет”, – додає він.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України