Авторські статтіЗдоров'я

Алергічний дерматит у дітей – причини появи та лікування

Алергічний дерматит дуже поширений у маленьких дітей, особливо до року. Це шкірне захворювання, яке при сильних ускладненнях може тривати до підліткового віку. Набагато рідше такі висипання є у дорослих. Ще такий симптом називають атопічним дерматитом.

Причини появи дерматиту у дітей

Алергічний дерматит є хронічним захворюванням шкіри. Причин появи такого виду алергії, дуже багато. В першу чергу, це може залежати від генетики, якщо у кого-то в роду була схильність до алергії, то це може передатися по спадку. Також на появу симптомів такої хвороби можуть впливати конкретні алергени. Це може бути коров’яче молоко, курячі яйця, особливо жовтки, різні види злаків. Тому годуючій мамі варто звертати увагу на свій раціон, бо дитині все надходить через грудне молоко.

Коли дитина дорослішає, то таке захворювання поступово повинно зникнути. Головним правилом повинно бути виключення алергенів з раціону харчування, для того, щоб не запустити захворювання.

Хвороба алергічного дерматиту складається з декількох видів симптомів. Їх наявність і тип будуть залежати від віку дитини. Тому що існують різні фази такого захворювання, а саме: дитячий, дитячий і підлітковий шкірний дерматит.

Але основними симптомами є свербіж, висипання і болючість ураженої шкіри.

Наприклад, у немовлят, дітей до 2-х річного віку, висипання локалізуються на обличчі, а також на згинах рук і ніг, але шкіра немовляти в цей час суховата і з наявністю кірочок.

У дитячому віці від 2 до 13 років, найчастіше з’являються висип на згинах шиї, рук, ніг. При всьому цьому тіло стає набряклим з безліччю тріщин і корочок.

У підлітків, дітей від 13 років, таке захворювання проявляється на обличчі, а також в області шиї і ліктів.

Лікування дерматиту

Лікування цього захворювання буде залежати від ступеня його тяжкості, а також від віку дитини. Обов’язкова здача аналізів і консультація фахівця. Але найголовнішими рекомендаціями під час лікування атопічного дерматиту є постійний догляд за шкірою, уникнути запорошених місць і дієта, де будуть виключені збудники алергії.

Зрозуміло Абсолютно, що алергічний дерматит може доставити багато неприємностей. Тому що під час такої хвороби організм більш схильний до різних інфекцій. Після купання висипання будуть проявлятися ще в більшій кількості через чутливості шкіри при дерматиті, тому рекомендується купати дітей в теплій воді, щоб її температура була нижче, ніж завжди, близько 32 градусів. Також, після купання уражені ділянки потрібно змастити спеціальною маззю.

Якщо дотримуватися основних рекомендацій і правил лікування, призначених лікарем, то позбутися від цієї неприємної хвороби з часом вдасться.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України