На острові Тенерифе близько 20 громадських ініціатив об’єдналися в організацію Canarias seagota і разом виступили проти напливу туристів на Канарські острови.
Спочатку вони провели акцію протесту перед будівлею парламенту в Мадриді, а тепер близько десяти активістів розпочали безстрокове голодування перед церквою Ла Консепсьон на півночі Тенерифе.
“Я почуваюся тут іноземцем, мені більше не комфортно. Ніби все створено для британських і німецьких туристів, які просто хочуть пити дешеве пиво, лежати на сонечку і їсти гамбургери та картоплю фрі”, – розповів місцевий художник із Тенерифе виданню Heute.
Місцеві активісти звинувачують туристів у погіршенні стану довкілля, заторах на дорогах, нестачі житла, перенаселеності, зростанні цін і нестачі води, а також у перевантаженні сектору охорони здоров’я.
20 квітня організація Canarias seagota збирається провести масові демонстрації з вимогою зупинити будівництво готелів і полів для гольфу, а також запровадити спеціальний туристичний податок на проживання на Канарських островах, який діє, наприклад, на Балеарських островах або в Барселоні.
Крім того, учасники акції наполягають на диверсифікації місцевої економіки: вони вважають, що влада має надавати більшу підтримку промисловості та сільському господарству, щоб Канарські острови не залежали тільки від туризму.
Минулого року на Канарські острови приїхало близько 14 мільйонів іноземців, це на 13% більше, ніж у 2022 році. Цього року тенденція на збільшення кількості туристів зберігається.
“Бідність зростає, якість життя знижується, на вулицях ви бачите більше бездомних, ніж будь-коли раніше. Ми наближаємося до соціального та екологічного колапсу. Здається, все поставлено на службу туризму. Потреби населення не враховуються”, – каже активіст Рубен Перес.