Економіка

Акції російських компаній на Лондонській біржі торгуються за копійки

Акції російських компаній обвалилися практично до нуля на тлі військового вторгнення Росії в Україну та прийняті у відповідь на ці дії міжнародних санкцій.

Так, акції російського державного гіганта “Газпром” на Лондонській фондовій біржі втратили 97% вартості, обвалившись до $0,03 за акцію на ранніх торгах 2 березня, пише Ліга. Бізнес із посиланням на дані біржі. На закритті попередньої сесії вони коштували $0,76 за акцію та $9,30 на початку року.

Ринкова капіталізація Газпрому станом на 1 березня впала до менше ніж $250 млн, хоча раніше компанію оцінювали в $33,1 млрд. Це результат дії західних санкцій проти Росії, які занурили країну-агресора в економічний хаос.

Аналогічно постраждали акції інших російських нафтогазових компаній. Акції найбільшого в країні експортера ЗПГ “Новатек” впали на 96% до $0,61 за штуку, внаслідок чого його ринкова капіталізація скоротилася до $163 млн.

Тим часом акції Роснафти в середу впали на 67% до $0,88 долара, внаслідок чого загальна вартість компанії оцінюється у $9 млрд.

2008 року Газпром заявляв, що хоче стати найбільшою у світі компанією з ринковою капіталізацією в $1 трлн.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України