Агентство Fitch: падіння ВВП України у 2020 році досягне 6,5 відсотків

За прогнозами міжнародного агентства Fitch Ratings падіння Української економіки в 2020 році складе 6,5 відсотків проти зростання у 3,2 в 2019-му. Падіння пом’якшать диверсифікований експорт, низькі ціни на енергоносії та низька залежність від туризму

Про це повідомляє прес-служба агентства.

Агентство переглянуло прогноз по довгостроковому рейтингу дефолту України з  «позитивного» на «стабільний» у зв’язку зі світовою пандемією COVID-19.

В агентстві прогнозують, що економіка України в 2020 році впаде на 6,5 відсотка проти зростання 3,2 в 2019-му через негативні наслідки світової пандемії.

Також Fitch прогнозують зниження споживання, яке буде спричинено зменшенням грошових переказів для домашніх господарств.

Падіння економіки вдасться частково пом’якшити за рахунок наступних факторів:

  • Україна має диверсифікований експорт, 40% якого продукти харчування, агропродукція
  • Низьких цін на енергоносії
  • Низької залежності країни від туризму

Агентство прогнозує в 2020 році зростання дефіциту бюджету до 7,1% ВВП проти 2% у 2019-му.

Державний борг зросте на 57,1 від ВВП, включно з гарантованим боргом до 64% ВВП, проти державного 44,4% ВВП в 2019 та 54,4% включно з гарантованим відповідно.

Прогноз агентства Fitch оснований на сценарії, при якому Україна отримає кредит від МВФ, при цьому агентство не виключає затримки з виділенням кредиту через негативні судові рішеннь, які зірвуть реформи, що схвалені парламентом та через слабкий послужний список країни у завершенні попередніх реформ.

Нагадаємо, що до 2020 року економіка країни зростала 4 роки поспіль після значного падіння через війну у 2014-15 роках, яке досягало 16% у квартал.

Зростання економіки України почало скорочуватись в четвертому кварталі, а в першому кварталі 2020 економіка країни вперше за 4 роки пішла в «мінус».

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

eleven − 8 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh