Економіка

Агентство Fitch: падіння ВВП України у 2020 році досягне 6,5 відсотків

За прогнозами міжнародного агентства Fitch Ratings падіння Української економіки в 2020 році складе 6,5 відсотків проти зростання у 3,2 в 2019-му. Падіння пом’якшать диверсифікований експорт, низькі ціни на енергоносії та низька залежність від туризму

Про це повідомляє прес-служба агентства.

Агентство переглянуло прогноз по довгостроковому рейтингу дефолту України з  «позитивного» на «стабільний» у зв’язку зі світовою пандемією COVID-19.

В агентстві прогнозують, що економіка України в 2020 році впаде на 6,5 відсотка проти зростання 3,2 в 2019-му через негативні наслідки світової пандемії.

Також Fitch прогнозують зниження споживання, яке буде спричинено зменшенням грошових переказів для домашніх господарств.

Падіння економіки вдасться частково пом’якшити за рахунок наступних факторів:

  • Україна має диверсифікований експорт, 40% якого продукти харчування, агропродукція
  • Низьких цін на енергоносії
  • Низької залежності країни від туризму

Агентство прогнозує в 2020 році зростання дефіциту бюджету до 7,1% ВВП проти 2% у 2019-му.

Державний борг зросте на 57,1 від ВВП, включно з гарантованим боргом до 64% ВВП, проти державного 44,4% ВВП в 2019 та 54,4% включно з гарантованим відповідно.

Прогноз агентства Fitch оснований на сценарії, при якому Україна отримає кредит від МВФ, при цьому агентство не виключає затримки з виділенням кредиту через негативні судові рішеннь, які зірвуть реформи, що схвалені парламентом та через слабкий послужний список країни у завершенні попередніх реформ.

Нагадаємо, що до 2020 року економіка країни зростала 4 роки поспіль після значного падіння через війну у 2014-15 роках, яке досягало 16% у квартал.

Агентство Fitch прогнозує падіння ВВП України на 6,5% - Країна Сьогодні | Новини України онлайн

Зростання економіки України почало скорочуватись в четвертому кварталі, а в першому кварталі 2020 економіка країни вперше за 4 роки пішла в «мінус».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України