Основні гравці президентських виборів не поспішають реєструватися в Центрвиборчкомі, бо не хочуть ризикувати через нестабільну політичну та соціально-економічну ситуацію.
Про це розповідає соціолог Євген Копатько.
“Існують побоювання, що вибори проходитимуть складно і неоднозначно. На то є ряд причин. В багатьох регіонах можливість вільного волевиявлення людей залишається під питанням. Це стосується не лише Сходу України. У Дніпропетровську свою позицію можуть виражати люди різних політичних поглядів. Але як це зробити зробити у Львові опонентам тих сил, які там домінують? Склади комісій на місцях будуть повністю змінюватися. Буде серйозна проблема по їх формуванню через неоднозначну політичну ситуацію на кожній конкретній території. Нещодавно було захоплено ряд обласних адміністрацій. У більшості мали рейтингових губернаторів, які відрізнялися вмінням йти на компроміс із місцевими елітами. Зараз ця система повністю зламана. Аби поновити довіру до лідерів думки на місцях, потрібно докласти багато зусиль”, – зазначив він.
За словами експерта, черговою проблемою стануть правоохоронні органи. “Вони деморалізовані і нормально не функціонують. Але мають бути одним із гарантів забезпечення порядку під час голосування. Ще є фактор зовнішніх гравців, бо багато питань зараз вирішуються за межами України”, – зауважив Копатько.
“Зараз основними претендентами вищої ліги маємо Тимошенко, Кличка, Порошенка, Тягнибока та Симоненка. Поки незрозуміло, хто буде єдиним кандидатом від Партії регіонів, або їх буде кілька. Однак абсолютного лідера громадської думки немає”, – додав соціолог.