Незважаючи на помітне зниження числа американців, які вважають себе християнами, їх частка серед конгресменів залишається на високому рівні, порівняно з показниками початку шістдесятих років двадцятого століття.
За показниками останнього дослідження центру Pew, опублікованого 3 січня, 91% членів нового складу Конгресу США є християнами, в той час як на початку 1961 року цей показник складав – 95%. У той же час дослідження, що проводилися регулярно з 1972 року показують, що неухильно зменшується відсоток християн серед населення США, особливо серед молоді.
«Висока частка людей, які вірять, в новій 115-ій каденції Конгресу, особливо впадає в очі в порівнянні з основними змінами, що відбуваються в американському суспільстві», – сказала журналісту «Нью-Йорк Таймс» автор цієї доповіді, Олександра Сандстром. Вона нагадала, що в 114-ій каденції, в 2015 році – християнами було 491 конгресменів, а тепер є 485. «Таким чином, ми можемо сказати, що Конгрес справді, принаймні з точки зору релігійного, дуже сильний», – сказала дослідник.
Серед 293 республіканців в нинішньому складі двопалатного Парламенту Сполучених Штатів, аж 291 – це християни, а два інших – сповідують іудаїзм. Показники демократів щодо релігійного визнання більш різноманітні: 80% серед них також ототожнюють себе з християнством, в той час як інші зізналися в іудаїзмі, буддизмі, індуїзмі і ісламській вірі. Тільки одна людина в Конгресі – демократ Kірстен Сінема зі штату Арізона визнає, що не належить ні до якої релігії.
В останні десятиліття спостерігається значне зниження в процентному відношенні протестантів: якщо в 1961 році вони складали – 75% від загального числа депутатів, в той час як католиків було – 19%, то в даний час ці показники становлять відповідно – 56% і 31%.
За словами одного з директорів інституту Pew – Грегорі А. Сміта, це важко пояснити, чому Конгрес з релігійної точки зору є настільки сильним і стабільним, особливо якщо взяти до уваги той факт, що «це є результатом 535 окремих виборців, з яких всі мають власні відмінні риси». У той же час він зазначив, що це показує позитивний аспект релігійного фактора. «Багато американців говорить нам, що коли мова йде про посаду президента, є важливим, щоби він розділяв їхню віру», – сказав Сміт. Він додав, що для політика бути нерелігійним може бути тягарем.
Результати дослідження, представлені на початку цього року, також показують, що майже половина американців зізналися, що було б важко їм голосувати за кандидата, який не вірить в Бога. Згідно PEW, тільки один конгресмен в історії заявив, що він не вірить ні в якого Бога – це було в 2007 році, коли член Палати представників, демократ з Каліфорнії, Піт Старк публічно заявив, що він не вірить у будь-яку вищу істоту. У 2010 році він був переобраний, але через два роки втратив своє місце на користь його колеги по партії – Еріка Свалвелла.
Джерело: