91 % нового Конгресу США – християни

Незважаючи на помітне зниження числа американців, які вважають себе християнами, їх частка серед конгресменів залишається на високому рівні, порівняно з показниками  початку шістдесятих років двадцятого століття.

За показниками останнього дослідження центру Pew, опублікованого 3 січня, 91% членів нового складу Конгресу США є християнами, в той час як на початку 1961 року цей показник складав – 95%. У той же час дослідження, що проводилися регулярно з 1972 року показують, що неухильно зменшується відсоток християн серед населення США, особливо серед молоді.

«Висока частка людей, які вірять, в новій 115-ій каденції Конгресу, особливо впадає в очі в порівнянні з основними змінами, що відбуваються в американському суспільстві», – сказала журналісту «Нью-Йорк Таймс» автор цієї доповіді, Олександра Сандстром. Вона нагадала, що в 114-ій каденції, в 2015 році – християнами було 491 конгресменів, а тепер є 485. «Таким чином, ми можемо сказати, що Конгрес справді, принаймні з точки зору релігійного, дуже сильний», – сказала дослідник.

Серед 293 республіканців в нинішньому складі двопалатного Парламенту Сполучених Штатів, аж 291 – це християни, а два інших – сповідують іудаїзм. Показники демократів щодо релігійного визнання більш різноманітні: 80% серед них також ототожнюють себе з християнством, в той час як інші зізналися в іудаїзмі, буддизмі, індуїзмі і ісламській вірі. Тільки одна людина в Конгресі – демократ Kірстен Сінема зі штату Арізона визнає, що не належить ні до якої релігії.

В останні десятиліття спостерігається значне зниження в процентному відношенні протестантів: якщо в 1961 році вони складали – 75% від загального числа депутатів, в той час як католиків було – 19%, то в даний час ці показники становлять відповідно – 56% і 31%.

За словами одного з директорів інституту Pew – Грегорі А. Сміта, це важко пояснити, чому Конгрес з релігійної точки зору є настільки сильним і стабільним, особливо якщо взяти до уваги той факт, що «це є результатом 535 окремих виборців, з яких всі мають власні відмінні риси». У той же час він зазначив, що це показує позитивний аспект релігійного фактора. «Багато американців говорить нам, що коли мова йде про посаду президента, є важливим, щоби він розділяв їхню віру», – сказав Сміт. Він додав, що для політика бути нерелігійним може бути тягарем.

Результати дослідження, представлені на початку цього року, також показують, що майже половина американців зізналися, що було б важко їм голосувати за кандидата, який не вірить в Бога. Згідно PEW, тільки один конгресмен в історії заявив, що він не вірить ні в якого Бога – це було в 2007 році, коли член Палати представників, демократ з Каліфорнії, Піт Старк публічно заявив, що він не вірить у будь-яку вищу істоту. У 2010 році він був переобраний, але через два роки втратив своє місце на користь його колеги по партії – Еріка Свалвелла.

Джерело: Католицький Медіа-Центр

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

15 − 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh