Авторські статтіЗдоров'я

9 продуктів, вживання яких призводить до гормонального дисбалансу

Як відомо, для підтримки гарного здоров’я необхідна здорова дієта. Ми також знаємо, що чашка міцної кави з шматочком торта не принесуть особливої користі нашому організму.

У цій статті хочемо звернути вашу увагу на ті кілька продуктів, які вносять хаос в наш гормональний баланс, і від яких (для відновлення і збереження гормонального балансу) нам треба було б відмовитися ще вчора.

1. Алкоголь

Більшість з нас використовують алкоголь, щоб розслабитися. Але вечірній келих вина (або три!) швидше зашкодять, ніж принесуть користь. Вживання алкоголю веде до перепадів настрою, головних болів і збільшення тривожності і нервозності.

Якщо жінка вживає більше 3-х келихів вина на тиждень, рівень ЕСТРОГЕНУ в її організмі значно піднімається , що уповільнює метаболізм. У чоловіків же піднімається рівень КОРТИЗОЛУ, який тримається на тому ж високому рівні до 24 годин. Отже, скажіть “до побачення” вечірньому келиху вина і тоді ви розійдетесь з перепадами настрою, головними болями і… відкладеннями жиру на животі.

2. Цукор

Прості вуглеводи піднімають рівень КОРТИЗОЛУ – основного гормону стресу. Що це означає? Це означає, що в організмі сповільнюється метаболізм, порушується сон, знижується сексуальний потяг. Моя порада – дотримуйтесь дієти, в якій відсутні білі продукти (цукор, борошно) для збереження гарного настрою, тверезого розуму і здорового тіла.

3. Замінники цукру

Все, що роблять замінники цукру-вносять хаос в наш гормональний баланс. Цукрозамінник Аспартам, який додається в газовані напої, знижує рівень сератоніну — нейротрансмітера, який відповідає за гарний настрій, сон і апетит.

Навіщо ж нам знижувати рівень сератоніну?! Нам потрібен СЕРАТОНІН! По суті, наше тіло реагує на замінники цукру так само як і на сам цукор: все, що ми отримуємо – це короткочасний сплеск енергії. А це зовсім не те, що нам потрібно.
Можу порекомендувати стивию, як гарну альтернативу цукру. СТИВИЯ (Stivia) — натуральний продукт, що виробляється з рослин не викликає коливань рівня ЦУКРУ в крові. Ви правильно зрозуміли: я рекомендую не вживати ні цукру, ні його замінників.

4. Глютен

Глютен — це білок, який міститься в пшениці, ячмені, житі та вівсі. Глютен є причиною багатьох проблем зі здоров ям, зокрема запалення слизової тонкої кишки, порушення травлення, алергії. Якщо після переходу на дієту “gluten free“ ви будете почувати себе краще, ніж до того, то, можливо, у вас непереносимість глютену. Рекомендую спробувати, щоб переконатися як глютен може впливати на ваше здоров’я.

Все частіше в наших супермаркетах з’єднання є продукти, що не містять глютену. Не думайте, що це новомодна штучка. За цим стояти серйозні наукові дослідження.

Виключення з вашої дієти продуктів,що містять глютен, значно допоможе в роботі вашої щитовидної залози.

5. Кофеїн

Ті, що я зараз скажу, звучить як заїжджена платівка, і все ж: вживання кофеїну шкідливо для вашого здоров’я. Навіть його невелика кількість , що міститься у всіх (!) газованих напоях і каві, підвищує рівень КОРТИЗОЛУ та рівень резистентності до ІНСУЛІНУ.

Вживання кофеїну знижує прогестерон у жінок, що призводить до хворобливих місячних. Багато з вас думали, що кілька чашок кави протягом дня просто необхідні для плідної роботи, але спробуйте хоча б скоротити кількість споживаної кави. Якщо ви тривожні, дратівливі, страждаєте від безсоння або скрипите зубами по ночах — виключіть кофеїн! Або хоча б спробуйте знайте ту дозу, яка допоможе зберегти вашу продуктивність, не завдаючи шкоди здоров’ю.

6. Продукти, піддані технологічній обробці

Ви ж розумієте, що перш ніж виявитися та, смороду булі схильні до багаторазової технологічній обробці. Я кажу про пластівці для сніданку, заморожену піцу, пельмені та ін напівфабрикати.

Намагайтеся вживати просту, неперероблену їжу. У ній більше вітамінів і мікроелементів, а також більше води і клітковини. Це допоможе вам підтримувати обмін речовин в організмі і довше не відчувати почуття голоду.

Коли ви купуєте продукти в магазині, запитайте себе: знала моя бабця про цей продукт? Стала б вона це є? Це допоможе вам вибирати продукти, багаті вітамінами і мінералами (шпинат, кэйл, лімо ) і відмовитися від продуктів з великим вмістом жиру і цукру ( морозиво).

Будь ласка, не використовуйте продукти, розфасовані в красиві коробочки і мішечки бувають!

7. Рідкі калорії

Кілька слів про заправки для салатів. Уважно читайте етикетку з описом ингредиетов — вони можуть містити, наприклад, додаткові вуглеводи, які вам абсолютно не потрібні. Тому краще не користуватися заправками магазину, а готувати їх самим.

Памятайте — калорії треба жувати. Більшість напоїв, які ми купуємо, містять шкідливі для здоров’я “сховані калорії”. Навіть якщо на упакуванні написано “натуральний сік” , ви платите більше за цукор, який там знаходиться, ніж за сік.

Вже краще з’єднання їсти сам фрукт! Крім цього, у соку, високий глікемічний індекс: високий вміст вуглеводів в соку викликає різке збільшення цукру в крові — не найкраще для нашого організму.

8. М’ясо

Не ті що б м’ясо було шкідливо для здоров’я — шкідливо кількість м яса, яке ми вживаємо. Традиційно в нашій дієті переважають червоне м’ясо і прості (швидкі) вуглеводи, що викликає підвищення рівня ЕСТРОГЕНУ в організмі.

Це відбувається з двох причин: або через гормонів, що містяться в м ясі, або за причини наявності певного виду бактерій у травному тракті у людей, які їдять багато м яса і простих вуглеводів.

Ця “неправильна” бактерія, будучи домінуючою у м ясоїдів, не дає його виділяє ЕСТРОГЕНУ піддаватися хімічним змінам. Тому тим, хто їсть багато м яса, рекомендується також вживати горіхи, фрукти і овочі з низьким глікемічним індексом.

9. Забруднені пестицидами фрукти і овочі

Вживаючи в їжу продукти, ми думаємо про їх користь для організму, часто упускаючи з виду той факт, що фрукти і овочі, вирощені звичайним способом , містять велику кількість отруйних пестицидів. По можливості купуйте органічні продукти або почніть вирощувати їх самі.

12 найбільш забруднених продуктів:

яблука, полуниця, селера, помідори, виноград, нектарини (імпортні), персики, картопля, шпинат, солодкий перець, огірки, кучерява капуста

Бережіть своє здоров’я!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України