Можливо, ви чули, що вівторок — кращий день, щоб купити найдешевші авіаквитки. Або що чим раніше ви забронюєте квиток, тим більше заощадите. Або що безповоротні квитки можна повернути або обміняти. Але все це — міфи, у які ми часто віримо, коли плануємо свою поїздку і купуємо квитки.
Спираючись на аналітичні дані Adme.ru, Голос українською розповість про прийоми, які дійсно працюють і про те, про що варто забути, якщо ви купуєте квиток на літак.
Міф № 1: Чим раніше ви замовите квитки, тим більше грошів заощадите
Не завжди покупка квитків за рік до від’їзду вигідна. Сервіс CheapAir проаналізував 917 млн авіаквитків в 8 000 компаній і виділив найкращий і найгірший час для бронювання.
- За 169-319 днів: великий вибір авіакомпаній та рейсів, але за квиток ви заплатите в середньому на $ 50 більше.
- За 122-168 днів: квитки в цей час на 5 % вище мінімальної ціни, але за квиток заплатите в середньому на $ 20 більше.
- За 14-20 днів: найпопулярніший час бронювання, тому ціни високі, а вибір маленький. Це найгірший час для бронювання.
- За 7-13 днів: ви заплатите в середньому на $ 35 більше, а також отримаєте погані місця.
- За 0-6 днів: цей час бронювання називають «Аве Марія», тому що ви заплатите в середньому на $ 208 більше.
- Краще всього купувати квитки за 14-160 днів в літній сезон, за 21-110 днів в осінньо-зимовий період і за 46-122 дня навесні.
Міф № 2: найдешевші квитки можна придбати у вівторок
В залежності від компанії і того, де вона знаходиться, «дешеві» дні можуть розрізнятися. За даними Bloomberg, найвигідніший для покупки день — це четвер; дослідження Farecompare показало, що це середовище, а за даними 2018 ARC — неділя. Але, кажучи по правді, купуючи в ці дні, ви заощадите у середньому 1,8 % від вартості. Великі знижки залежать від того, за скільки днів ви купуєте квиток і на яку дату.
Міф № 3: Неважливо, звідки ви купуєте квиток
Насправді важливо. Ціни на квитки змінюються в залежності від вашого місця розташування, особливо для міжнародних рейсів. Наприклад, квиток з Києва до Стамбула на турецькі авіалінії буде дешевше купити в Стамбулі. Але це обмеження легко обійти, змінивши IP-адресою, або можна купувати квитки в місцевій валюті. Тільки переконайтеся, що ваш банк не візьме додаткову комісію за переказ.
Міф № 4: Історія пошуку в браузері не має значення під час купівлі квитків
Якщо ви часто переглядаєте один і той же напрямок, то ціни можуть трохи зрости. Але це не пастка гугла, щоб витягнути з вас як можна більше грошей. Таке відбувається за рахунок динамічного ціноутворення: чим вище попит, тим вище ціна на квитки. Щоб уникнути підвищення тарифів, очистіть файли cookie браузера або виконайте пошук в режимі «інкогніто».
Міф № 5: Безповоротні квитки поверненню не підлягають
Навіть у неповернутого квитка є вікно для зміни або скасування рейсу. Крім того, ви зможете повернути такий квиток, якщо ви захворіли, член вашої родини або ваш рейс затримали. Також деякі безповоротні квитки можна обміняти на інший рейс, але при цьому в договорі на квиток повинен бути пункт Changes any time charge.
Міф № 6: Деякі напрямки завжди дорогі
Система GoBankingRates обчислює найдешевші напрямки в кожен місяць року. Якщо у вас відпустка, скажімо, у вересні, то варто за 2-3 тижні зайти на сайт і вибрати найдешевші напрями у вересні, тоді ви істотно заощадите. Наприклад, тур в Рим, який зазвичай коштує $ 1 100, ви зможете купити за $ 900.
Міф № 7: Стикувальні рейсі дешевше купувати в однієї авіакомпанії
Купувати стикувальні рейсі в однієї авіакомпанії безпечніше, тому що у випадку затримки вас можуть пересадити на інший рейс. Але якщо вам важливіше заощадити, то краще вибирати самостійно з бюджетних авіакомпаній. Сайт kiwi.com вважається кращим ресурсом, який допоможе зістикувати рейси і непогано заощадити. При цьому він враховує можливі затримки і вміє стикувати не тільки літаки, але й автобуси і поїзди.
Міф № 8: Якщо ви летите компанією, то краще купувати квитки відразу всім
Авіакомпанії іноді беруть більше грошей за квиток, якщо ви бронюєте кілька місць за одну транзакцію — це відбувається і з-за алгоритмів бронювання. Щоб уникнути зайвих витрат, варто купувати квитки окремо. Також деякі авіакомпанії пропонують групові бронювання зі знижками, але, як правило, потрібна група з 8-10 чоловік.
Що варто пам’ятати:
- Бронювати квитки краще за 14-160 днів до вильоту.
- Для кожної авіакомпанії свої «дешеві» дні — вівторок, середа, четвер і неділz.
- Купувати квиток потрібно з «рідного» сайту авіакомпанії та в місцевій валюті.
- Бронювати краще в режимі «інкогніто».
- Перевірте найдешевші направлення на місяць, в якому у вас відпустка.
- Щоб заощадити, зістикуйте рейсі самі.
- Якщо летите компанією, краще купувати квитки по одному.
- Подивіться в договорі терміни, в які можна повернути або обміняти квиток.