Пора позбуватися від стереотипу «кухонний куточок – меблі для хрущовки»!
Серед сучасних варіантів є навіть моделі в стилі мінімалізм і техно. Як вибрати куточок, який підійде саме для вашого будинку?
На фото: їдальня
1. З чого почати? З дивана! Це головний елемент куточка, він може бути правим (подовжена права частина), лівим або універсальним.
Для кухні практичніше вибрати жорстку лавку зі змінними сидіннями і спинками, для їдальні купите великий і м’який кутовий диван. Спинка буває досить масивною і вигнутою, а сидіння – широкими. Великий вибір диванів вам запропонує інтернет-магазин Вітал. На сторінці магазину https://vital-mebli.com.ua/kuhnya/ ви можете обрати не тільки кухонний куточок, але і зручний м’який диван. Для оббивки кращі рішення – штучні шкіра і замша, а також тканини з синтетичних волокон (наприклад, мікрофібра і флок). У просторих кухнях-їдальнях припадуть до речі диванні куточки з підлокітником-баром, на який можна поставити чашку або келих.
2. Де поставити? Біля стіни або посередині. У малогабаритній кухні куточок ставлять біля стіни, це економить місце.
Якщо куточок планується зробити центром кухні-їдальні, подбайте про презентабельному вигляді його тильної сторони. У просторому приміщенні доречний кухонний куточок з підлокітником-баром.
3. Як заощадити місце? Потрібні ящики і складаний стіл.
Купіть стільницю з відкидною частиною або вставкою, якщо у вас тісно, але бувають велелюдні застілля. Також популярні кухонні дивани з місцем для зберігання начиння та інших предметів. Вибирайте куточок для кухні з кришкою-сідушкою і якісним механізмом підйому. Висувні конструкції далеко не так зручні: щоб дістатися до вмісту, доведеться відсовувати стіл. Купуйте моделі з можливостями додаткового зберігання: під стільницею і сидіннями дивана
4. Придатний чи куточок для сну і відпочинку? Спіть на здоров’я!
Куточок для кухні з диваном-трансформером стане відмінним рішенням, якщо у вас часто залишаються ночувати гості, або ви самі любите повалятися після обіду. Найпопулярніший механізм – «дельфін»: спальне місце висувається з-під сидіння, а матрац піднімається на потрібну висоту. Вибираючи іншу конструкцію – «французьку розкладачку», майте на увазі, що ширина ліжка буде дорівнює довгій стороні дивана, а довжина залежить від пристрою розкладний частини.
5. Якою має бути стільниця? В ідеалі – овальною.
Це самий ергономічний, місткий і безпечний варіант, хоча, звичайно, форми бувають різними. У будь-якому випадку головне – відсутність гострих кутів, об які можна поранитися, піднімаючись або сідаючи. У моді стільниці з міцного скла. Вони не захаращують простір. У деяких інтер’єрах доречні пластикові та металеві стільниці. Для кухонного куточка вибирайте стіл без кутів. Найкращий варіант – овальна стільниця.
7. Яким повинен бути наповнювач? Поролон або пружинні блоки.
Поролон і еластичний пінополіуретан – недорогі пористі матеріали, які швидко відновлюють обсяг і форму після усунення навантаження. Але їх середній термін служби складає не більше 10 років: з часом поролон висихає, втрачає пружність і починає кришитися. Щоб кухонний куточок служив довше, його оснащують пружинними блоками.
6. Який матеріал краще? ЛДСП або ламінована ДВП.
Оброблена і тонована деревина, як не дивно, не фаворит на кухні. У невеликій кімнаті з неважливою вентиляцією і газовою плитою їй однозначно варто віддати перевагу ЛДСП або ламіновану ДВП.
8. Як «вписати» куточок в інтер’єр? Дотримуйтеся вимог стилю!
Для кухонь в стилі кантрі підійде куточок з акцентом на дерево, з фігурними елементами, різьбою і квітковими візерунками. Сучасному стилю органічні прості форми, чіткі лінії і металеві елементи. В англійській кухні відмінно виглядає солідна шкіряні мебель з огранкою.