Всім відомо, що в сучасному суспільстві 21-го століття ще зберігаються стародавні ритуали, і більшість з них включає у собі нешкідливі традиції. Але в цій підбірці ми розповімо про існуючі досі страшні і жорстокі звичаї.
1. Смертні обряди
Одне з найбільш примітивних племен у світі – Яном – не вважає смерть природних явищем. У племені прийнято спалювати померлу людину, а його попіл змішувати з бананами і вживати в їжу, щоб дух померлого члена племені продовжував жити серед своїх.
2. Скарифікація
У Папуа-Новій Гвінеї існує плем’я Канигара, яке практикує ритуал для зміцнення духовного зв’язку між членами племені та їх оточенням. Протягом двох місяців підлітки живуть на самоті в так званого “Будинку Духу”. Так вони готуються до церемонії присвяти переходу до зрілості. В процесі ритуалу, людині роблять надрізи шкіри осколками бамбука. Отримані щербини нагадують шкіру крокодила. Люди цього племені вважають, що крокодили є предками людей. Знаки на тілі символізують сліди зубів крокодила, який з’їв хлопчика і залишив дорослого чоловіка.
3. Наколювання
У Таїланді, на острові Пхукет, проходити щорічний Фестиваль вегетаріанців, який вимагає від учасників, щоб вони протикали свої щоки мечами, ножами, списами, гаками і тому подібним. Вважається, що під час ритуалу боги вводять їх тіла в транс, захищають від зла і супроводжують успіху в подальшому.
4. Канібалізм
Місто Варанасі відомий як місто мертвих. Тут найбільше відбувається спалення мертвих тіл. Але живуть тут Агхори Бабі відомі ще й своєю вірою в те, що, з’їдаючи мертвого, можна позбавитися від страху і стати на вірний шлях просвітлення.
5. Розчленування людини для магічних ритуалів
Про Нову Гвіню багато чого пишуть похмурого і страшного і, мабуть, це неспроста. І хоча вважається, що в минулому залишилися мисливці за головами та шанувальники людського мяса, в найбільшому папуаскому племені Хулі знаходять окремі свідчення, що вказують на те, що розчленування людини періодично трапляється під час магічних ритуалів.
6. Відрубування фаланг пальців
У тій же Новій Гвінеї живе численне плем’я данини ( 220 тис. чоловік), де жінки не мають фаланг пальців. Вони собі їх відрубують при втрати близьких людей. Офіційно ця «жертвопринесення» заборонено індонезійським урядом.
7. Витягування шиї
Одні з найяскравіших представників Азії – племені Падаунг. Дівчатка, починаючи приблизно з п’ятирічного віку, носять на шиї мідні кільця (точніше спіралі з пруту товщиною близько одного сантиметра, що виробляють враження кілець), які встановлюються місцевими жінками, які мають належну кваліфікацію. У дорослої жінки кількість кілець може досягати кількох десятків, а їх вага — чотирьох-п’яти кілограм. Періодично кільця (спіралі) за бажанням або за необхідності знімаються і надягають знову. Шкоди здоров’ю це не завдає.
Папуаси по-своєму демонструють повагу до померлих вождів. Вони не ховають їх, а зберігають у хатах. Вік деяких мумій досягає 200-300 років.