Авторські статті

75 років кривавої трагедії на Волині: історик розповів, хто посварив українців і поляків

У цьому році виповнюється 75 років кривавої трагедії на Волині, під час якої загинули десятки тисяч ні в чому не винних людей. Українці, поляки, чехи, євреї, німці – усіх їх об’єднала смерть. Ця історична трагедія досі «кровоточити». Досі не загоїлися рани на тілі української і польської нації. Рани, які намагаються роз’єднати ятрити політикани в своїх темних оборудках. І завжди знаходяться охочі підкинути хмизу, хлюпнути бензинчику в це багаття. Про це у своєму блозі пише український історик, блогер, журналіст Павло Правий.

Він зазначає, що ось і виходить, що б ‘ ються поляки з українцями, а українці з поляками, з’ясовуючи, хто перший почав і хто кого зарізав, навіть не підозрюючи, що не в кількості жертв справу, а хто перший почав – встановити не можна. Найгірше в цій історії те, що справжні винуватці досі приховані. Не українці і поляки не є першими винними у «Волинській різанині». Вони тільки стали заручниками політичних інтересів так званих «Великих країн». Трагедія на Волині була невідворотна, тому що комусь була потрібна кров поляків і українців, як мастило для гігантського колесу Великої війни.

На думку журналіста, це тільки радянська, а тепер і російська пропаганда прагне звести цю трагічну подію до примітивного подання: виходили з лісу неголені українські дядьки в кожухах з «Шмайссером» і витріщалися лютими очима, якого б поляка розпиляти живою дворучною пилкою. Насправді, причини і винуватців – основних і безпосередніх треба шукати не серед польських і українських повстанців, а серед пещених мужиків в дорогих європейських костюмах. Вони раді всі, щоб звалити все на широкі плечі українців, щоб приховати правду.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України