75 років кривавої трагедії на Волині: історик розповів, хто посварив українців і поляків

У цьому році виповнюється 75 років кривавої трагедії на Волині, під час якої загинули десятки тисяч ні в чому не винних людей. Українці, поляки, чехи, євреї, німці – усіх їх об’єднала смерть. Ця історична трагедія досі «кровоточити». Досі не загоїлися рани на тілі української і польської нації. Рани, які намагаються роз’єднати ятрити політикани в своїх темних оборудках. І завжди знаходяться охочі підкинути хмизу, хлюпнути бензинчику в це багаття. Про це у своєму блозі пише український історик, блогер, журналіст Павло Правий.

Він зазначає, що ось і виходить, що б ‘ ються поляки з українцями, а українці з поляками, з’ясовуючи, хто перший почав і хто кого зарізав, навіть не підозрюючи, що не в кількості жертв справу, а хто перший почав – встановити не можна. Найгірше в цій історії те, що справжні винуватці досі приховані. Не українці і поляки не є першими винними у «Волинській різанині». Вони тільки стали заручниками політичних інтересів так званих «Великих країн». Трагедія на Волині була невідворотна, тому що комусь була потрібна кров поляків і українців, як мастило для гігантського колесу Великої війни.

На думку журналіста, це тільки радянська, а тепер і російська пропаганда прагне звести цю трагічну подію до примітивного подання: виходили з лісу неголені українські дядьки в кожухах з «Шмайссером» і витріщалися лютими очима, якого б поляка розпиляти живою дворучною пилкою. Насправді, причини і винуватців – основних і безпосередніх треба шукати не серед польських і українських повстанців, а серед пещених мужиків в дорогих європейських костюмах. Вони раді всі, щоб звалити все на широкі плечі українців, щоб приховати правду.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh