7 «тихих» ознак безпліддя, які варто знаті кожній парі

Якщо ви не можете завагітніти протягом півроку, можливо, вам пора звернути до лікаря

Якщо у вас ніяк не виходить завагітніти, це необов’язково означає проблеми з фертильністю або безпліддя. Але бажано все-таки знаті деякі тихі ознаки безпліддя — і вчасно звернути до лікаря. На всякий випадок, чи знаєте.

Ви не можете завагітніти більше півроку

Шість місяців регулярних і, на жаль, невдалих спроб — це той термін, після якого лікарі рекомендують жінкам у віці 35-40 років, все-таки звернути до фахівця. Якщо ж вам менше 35 років, лікарі дають вам близько року на спроби. Також дуже важливо проконсультуватися з гінекологом, якщо у вас були викидні, запальні захворювання органів малого тазу (в тому числі ускладнення деяких захворювань, що передаються статевим шляхом), а також якщо вам здається, що у вас є інші симптоми безпліддя. Швидше за все, хвилюватися не про що — але краще перевірити.

Ваш цикл нерегулярний

Середня тривалість менструального циклу, як відомо, становить 28 днів. Втім, лікарі вважають, що всі терміни, які укладаються в проміжок від 21 до 35 днів, можна вважати варіантом норми, і не радять турбуватися, якщо час настання менструації зсувається на день-другий. Але варто обов’язково звернути до лікаря, якщо ваш цикл настільки нерегулярний і нестабільний, що ви не можете передбачити початок менструації навіть приблизно — це може говорити про ймовірні проблеми з овуляцією або яйцеклітинами (на них припадає майже 25% всіх випадків безпліддя), а також про синдромі полікістозних яєчників, які також можуть перешкоджати зачаттю.

Занадто рясні місячні

Надто рясні або тривалі (кровотеча триває більше п’яти-семи днів) місячні також можуть бути ознакою проблем з фертильністю. Деякі захворювання щитовидної залози або нирок, а також прийом певних ліків (наприклад, нестероїдних протизапальних препаратів) можуть збільшити кровотеча, але його причиною може стати порушення роботи яєчників, міома матки або деякі види доброякісних пухлин. А всі ці порушення, на шкода, здатні перешкодити настанню вагітності. Так що обов’язково зверніться до лікаря, якщо у вас «кровить» занадто сильно або занадто довго.

Дуже болючі місячні

На жаль, більшість жінок стикаються з більш або менш хворобливими менструаціями. але якщо болі стають занадто сильними, якщо вони переходять з області тазу в нижню частину живота і навіть впоперек, це може бути проявом ендометріозу — стану, коли тканини, що вистилають внутрішню поверхню матки, поширюються на яєчники, кишечник або інші органи малого тазу. Ендометріоз може призвести до утворення рубців, які перешкоджають проникненню сперматозоїдів в яйцеклітину, а також порушити імплантацію заплідненої яйцеклітини в матку. На шкода, складності з вагітністю відчувають від третини до половини всіх жінок, що страждають ендометріозом — обов’язково зверніться до лікаря, якщо ви помітили у себе симптоми.

Вас замучили прищики

Поява прищів може бути пов’язано з тривалим стресом, з прийомом деяких ліків, коливаннями гормонів. А ще — з качаном синдромом полікістозних яєчників, під час якого жіночий організм виробляє більше чоловічого гормону» андрогену. Зверніться до гінеколога-ендокринолога, щоб виключити це захворювань, так як воно може серйозно позначитися на вашій здатності завагітніти.

У вашого партнера збільшилася мошонка

За кожен третій випадок безпліддя «відповідальні» чоловіки — і тому важливо звертатися до лікаря обом партнерам, якщо протягом півроку не виходить завагітніти. Одна з можливих причин — варикоцеле, хвороба, при якій вені, що забезпечують сім’яні канатики яєчка, надмірно розширюються і перешкоджають утворенню достатньої кількості сперми. Один із симптомів — поява розширених роздутих вен (нагадують варикозні вені на ногах) і збільшення розмірів мошонки. На щастя, це захворювання легко лікується, а тому важливо вчасно звернути до лікаря.

«Сухі» оргазми у партнера

Ще одна причина, по якій чоловік може виявитися винуватцем труднощів з вагітністю в парі — так звані «сухі» оргазми, під час яких відбувається ретроградна еякуляція. Сперма надходить не назовні, як при нормальній еякуляції, а як би повертається назад, потрапляючи в сечовий міхур. Причиною ретроградної еякуляції можуть бути різні захворювання (у тому числі діабет), травми хребта, перенесені операції на сечовому міхурі, простаті або сечівнику і навіть прийом деяких лікарських препаратів. Важливо не запускати проблему і вчасно звернути до лікаря.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

20 − 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh