Здоров'я

7 «тихих» ознак безпліддя, які варто знаті кожній парі

Якщо ви не можете завагітніти протягом півроку, можливо, вам пора звернути до лікаря

Якщо у вас ніяк не виходить завагітніти, це необов’язково означає проблеми з фертильністю або безпліддя. Але бажано все-таки знаті деякі тихі ознаки безпліддя — і вчасно звернути до лікаря. На всякий випадок, чи знаєте.

Ви не можете завагітніти більше півроку

Шість місяців регулярних і, на жаль, невдалих спроб — це той термін, після якого лікарі рекомендують жінкам у віці 35-40 років, все-таки звернути до фахівця. Якщо ж вам менше 35 років, лікарі дають вам близько року на спроби. Також дуже важливо проконсультуватися з гінекологом, якщо у вас були викидні, запальні захворювання органів малого тазу (в тому числі ускладнення деяких захворювань, що передаються статевим шляхом), а також якщо вам здається, що у вас є інші симптоми безпліддя. Швидше за все, хвилюватися не про що — але краще перевірити.

Ваш цикл нерегулярний

Середня тривалість менструального циклу, як відомо, становить 28 днів. Втім, лікарі вважають, що всі терміни, які укладаються в проміжок від 21 до 35 днів, можна вважати варіантом норми, і не радять турбуватися, якщо час настання менструації зсувається на день-другий. Але варто обов’язково звернути до лікаря, якщо ваш цикл настільки нерегулярний і нестабільний, що ви не можете передбачити початок менструації навіть приблизно — це може говорити про ймовірні проблеми з овуляцією або яйцеклітинами (на них припадає майже 25% всіх випадків безпліддя), а також про синдромі полікістозних яєчників, які також можуть перешкоджати зачаттю.

Занадто рясні місячні

Надто рясні або тривалі (кровотеча триває більше п’яти-семи днів) місячні також можуть бути ознакою проблем з фертильністю. Деякі захворювання щитовидної залози або нирок, а також прийом певних ліків (наприклад, нестероїдних протизапальних препаратів) можуть збільшити кровотеча, але його причиною може стати порушення роботи яєчників, міома матки або деякі види доброякісних пухлин. А всі ці порушення, на шкода, здатні перешкодити настанню вагітності. Так що обов’язково зверніться до лікаря, якщо у вас «кровить» занадто сильно або занадто довго.

Дуже болючі місячні

На жаль, більшість жінок стикаються з більш або менш хворобливими менструаціями. але якщо болі стають занадто сильними, якщо вони переходять з області тазу в нижню частину живота і навіть впоперек, це може бути проявом ендометріозу — стану, коли тканини, що вистилають внутрішню поверхню матки, поширюються на яєчники, кишечник або інші органи малого тазу. Ендометріоз може призвести до утворення рубців, які перешкоджають проникненню сперматозоїдів в яйцеклітину, а також порушити імплантацію заплідненої яйцеклітини в матку. На шкода, складності з вагітністю відчувають від третини до половини всіх жінок, що страждають ендометріозом — обов’язково зверніться до лікаря, якщо ви помітили у себе симптоми.

Вас замучили прищики

Поява прищів може бути пов’язано з тривалим стресом, з прийомом деяких ліків, коливаннями гормонів. А ще — з качаном синдромом полікістозних яєчників, під час якого жіночий організм виробляє більше чоловічого гормону» андрогену. Зверніться до гінеколога-ендокринолога, щоб виключити це захворювань, так як воно може серйозно позначитися на вашій здатності завагітніти.

У вашого партнера збільшилася мошонка

За кожен третій випадок безпліддя «відповідальні» чоловіки — і тому важливо звертатися до лікаря обом партнерам, якщо протягом півроку не виходить завагітніти. Одна з можливих причин — варикоцеле, хвороба, при якій вені, що забезпечують сім’яні канатики яєчка, надмірно розширюються і перешкоджають утворенню достатньої кількості сперми. Один із симптомів — поява розширених роздутих вен (нагадують варикозні вені на ногах) і збільшення розмірів мошонки. На щастя, це захворювання легко лікується, а тому важливо вчасно звернути до лікаря.

«Сухі» оргазми у партнера

Ще одна причина, по якій чоловік може виявитися винуватцем труднощів з вагітністю в парі — так звані «сухі» оргазми, під час яких відбувається ретроградна еякуляція. Сперма надходить не назовні, як при нормальній еякуляції, а як би повертається назад, потрапляючи в сечовий міхур. Причиною ретроградної еякуляції можуть бути різні захворювання (у тому числі діабет), травми хребта, перенесені операції на сечовому міхурі, простаті або сечівнику і навіть прийом деяких лікарських препаратів. Важливо не запускати проблему і вчасно звернути до лікаря.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України