Подорожі

7 секретів, як заощадити до 50% бюджету поїздки

Одна подорож може обійтися вам в 800 євро, а може і в 400 без шкоди для вашого комфорту. При цьому ви отримаєте ті ж враження, побачите ті ж місця, насолодитися місцевою кухнею і проведете чудовий відпустка – тільки в два рази дешевше.

Ми зібрали для вас корисні і для багатьох неочевидні поради, які допоможуть заощадити час подорожі, але перед цим хочемо сказати найголовніше: не ставитеся до економії, як до чогось, що вас обмежує. Іноді пошуки неодинарних шляхів і альтернативних способів можуть зробити вашу поїздку ще більш насиченою і цікавою, подарувавши незабутні пригоди, несподіванки і нові знайомства;)

Отже, на чому ж можна безболісно заощадити?

1. Складний маршрут = цікавий маршрут!

Ви знаєте, куди хочете полетіти, але квітки коштують невиправдано дорого? Це ще не привід засмучуватися – скоріше привід спробувати самостійно побудувати маршрут з допомогою лоукостерів. Так складний маршрут перетворюється в не складний, цікавий!

В одного тільки Wizz Air є 22 рейсі з Києва (і ще 2 з Львова) – і в цілому це вже 24 можливості почати вигідну подорож.

Для прикладу візьмемо Мальту: середня вартість квитків на цей напрямок в обидві сторони – близько 250 євро. А з лоукостерами, якщо планувати поїздку заздалегідь, то ви зможете зістикувати собі перельоти так, що підсумкова вартість квитків складі 100-150 євро.

Приклад:

  • Київ-Будапешт від Wizz Air (7:10-7:50) – середня вартість близько 30 євро в одну сторону
  • Будапешт-Мальта від Wizz Air (10:40-13:00) – середня вартість близько 40 євро в одну сторону
  • Мальта-Познань від Ryanair (7:30-10:25) – середня вартість близько 40 євро в одну сторону
  • Познань-Київ від Wizz Air (21:55-00:45) – середня вартість близько 30 євро в одну сторону

Підсумкова вартість перельоту в обидві сторони виходить 140 євро. А якщо ви застанете, наприклад, регулярну розпродаж -20% від Wizz Air квітки обійдуться ще дешевше.

В якості бонусу ви отримуєте можливість на зворотному шляху з Мальти ще півдня погуляти по Познані.

Варіанти перельотів можуть бути найрізноманітнішими, можна прокласти шлях відразу через кілька місць, керуючись наявністю квитків за мінімальною ціною. Все залежить від вашої фантазії і того, які міста ви хочете побачити. Наприклад, якщо взяти ту ж Мальту, то зворотний шлях можна прокласти через Рим, Нюрнберг, Вільнюс, Мадрид, Варшаву та інші місця – не обов’язково дивитися мінімальні стикування, можна і на кілька днів затриматися в цікавому вам місті.

До речі, про стиковки: якщо ви продумуєте маршрут і купуєте квитки окремо, подбайте про те, щоб вистачило часу на пересадку. Якщо різниця між прильотом і відльотом менше 2 годин, у вас є шанс не встигнути на наступний рейс.

Також деякі частини дороги можна проїхати на поїздах, автобусах і навіть попутках, і суттєво на цьому заощадити.

2. Безкоштовне житло в стилі “like a local”

Фактично, це можливість в подорожі зупинитися у когось з місцевих безкоштовно.

В Європі, США та інших країнах цей сервіс дуже популярний і розглядають його, головним чином, не як спосіб заощадити, а як культурний обмін. Для вас це 2в1: по-перше, не потрібно платити за житло (особливо, якщо мова йде і дорогих містах), по-друге, є можливість отримати поради від місцевих жителів, які, напевно, краще за будь-путівника знають, де поїсти, що подивитися і де потусуватися.

Так, якщо ви їдете на тиждень на море, то це не ваш варіант. А якщо ви самі або з другом/подругою влаштовуєте, приміром, тріп по Європі, і не маете наміру затримуватися на одному місці більше 1-2 днів, то радимо звернути увагу на каучсерфінг.

Як це працює? Ви реєструєтеся і списуєтеся з хостами (господарями квартири або будинку), розповідаючи про себе з запитом прийняти вас на певні дати. Далі, якщо хост згоден, ви домовляєтеся про все: коли прибуваєте, вас будуть чекати чи передадуть ключі через сусідів, де вам організують спальні місце і т. д. Хости бувають різними: одні можуть передати ключі від квартири і все, а інші організують вам цілу розважальну програму.

4. Готель за ціною хостелу – чи реально це?

Раніше ми давали універсальні поради щодо вибору вигідного житла за кордоном: зверніть увагу на хостели, готелі типу «Bed & Breakfast», уникайте розпалу сезону і т. д. А зараз ми розповімо вам ще декілька хитрощів, про які далеко не всі знають.

Ліжко в хостелі завжди буде дешевше, ніж номер у готелі, а апартаменти в передмісті коштують дешевше, ніж у центрі міста – але що робити, якщо ви не хочете жити в хостелі і в передмісті?

Є спеціальні сервіси, які призначені для бронювання вигідного житла в останній момент – так часто можна знайте дуже хороші готелі та апартаменти зі знижкою до -90%.

Наприклад, сервіси Cancelon і RoomerTravel призначені для того, щоб перекуповувати чуже бронювання житла – і продавати своє, якщо є така необхідність. Якщо бронь готелю не можна скасувати, але скористатися нею не виходить, то людина готова віддати проживання в готелі через будь-яку суму, щоб отримати хоч щось.

А додаток HotelTonight дозволяє в день заїзду знайте всі гарячі номери у визначеному місті.

Hotwire – бронювання готелів наосліп, аналог «рулетки», популярної в турагентствах. Ви вказуєте місто і дати, і сервіс видає не конкретні готелі, а тільки обмежену інформацію про них: кількість зірок, приблизне місце розташування і ціну за ніч.

3. Зв’язок, який допомагає економити

На перший погляд, може здатися, що очевидний спосіб зв’язку в бюджетній поїздці – безкоштовний Wi-Fi, але це трохи не так. Він є далеко не скрізь, і тому ви самі себе обмежуєте, залежачи від точки з вільним доступом.

А при наявності постійного інтернету, ви можете запастися безліччю сервісів, що суттєво спрощують (і здешевлюють життя мандрівників). Подивитися розклад автобусів і купити квиток, знайти попутку на blablacar.com, дізнатися про знижки у вашому місті і забронювати готель у останню хвилину зі знижкою до -90% – в цьому важлива оперативність, і інтернет потрібен зараз, а не через пару годин, коли ви сядете обідати в кафе і отримаєте доступ до Wi-Fi.

Зателефонувати з гідом, з водієм, з господарем житла – а для цього знадобиться мобільний зв’язок. Якщо господиня заброньованих апартаментів (або, наприклад, ваш хост з каучсерфінгу) просить зателефонувати, коли ви приїдете, то у ваших інтересах так і зробити, а не пояснювати, що ви наберете її через Viber, як тільки дістанетеся до безкоштовного Wi-Fi.

Найзручніший варіант залишатися на зв’язку за кордоном – це подбати про все вдома і поповнити рахунок на достатню суму для користування роумінгового зв’язку в поїздці.

Візьмемо для прикладу Італію або Іспанію: з роумінгом від “Київстар” ви можете поповнити мобільний рахунок всього на 10 євро, і цього вистачить вам на 60 хвилин дзвінків (2 грн/хв) і 500 мб мобільного інтернету (0,35 грн/мб).

5. Вигода низького сезону

У розпал сезону ціни на проживання, їжу та екскурсії найвищі, а в низький сезон вони зменшуються. Питання в тому, що вважати сезоном, і як це правило можна використовувати в своїх інтересах.

У багатьох екскурсійних містах Європи ціни в період з травня по вересень найвищі, а вже з жовтня починають знижуватися. При цьому якщо в літні місяці на вулиці до +35 градусів, то навряд чи це найкращий час для прогулянок і огляду визначних пам’яток. А в жовтні-листопаді, коли температура знижується до +15-20, вже можна спокійно гуляти і насолоджуватися екскурсіями – так і туристів в цей час не так багато.

Балі, Таїланд, Філіппіни, Шрі-Ланка, в ці країни радять не їхати в сезон дощів, але тут це досить широке поняття. У багатьох країнах Азії сезон дощів білі виражений тільки в гірських масивах, а в інших місцях погода в сезон дощів може бути майже такою ж, як і в сухий сезон.

Пік цін припадає на святкові дати, але якщо вас не дуже цікавить сама подія, а хочеться насолодитися святковою атмосферою, то можна приїхати трохи раніше або пізніше. Наприклад, у багатьох європейських містах різдвяні ярмарки діють чи не з початку листопада.

6. Дешево – це скільки?

Якщо ви хочете подорожувати дешево, виникає питання: а дешево – це скільки?

Для початку не завадить скласти бюджет подорожі і дізнатися, що скільки коштує, щоб зрозуміти, як планувати свої витрати, і що можна включити в подорож, а від чого краще відмовитися.

У цьому вам допоможе сайт Numbeo.com – тут зібрана докладна інформація про ціни (вартість від кави, вечері і літра молока до пачки сигарет, проїзного квитка, і 1 км поїздки в таксі) у всіх більш-менш великих містах. Numbeo допоможе зрозуміти, у що вам обійдеться поїздка.

7. Готуємо самі

Значно частину бюджету подорожі зазвичай займає харчування. У багатьох європейських містах вартість обіду або вечері в недорогому ресторані обійдеться в 10-20 євро. Скоротити витрати в 2 рази можна, якщо ви самі будете купувати продукти і готувати.

Тим більше, що в деяких містах похід на місцевий ринок – справжня пригода. Наприклад, барселонський ринок Бокерія або Шук ха-Кармель в Тель-Авіві вважаються чи не місцевими пам’ятками. Горі свіжих фруктів і овочів – красивіше, більше і ароматні, ніж у нас; свіжа риба і морепродукти, оливки і маслини, siri – ви просто не встоїте перед спокусою!

Якщо ви вирішили слідувати цій раді, подбайте, щоб вам було, де готувати: в цьому випадку краще відразу дивитися апартаменти або апарт-готелі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України