Якщо ви мрієте відвідати Японію, то ви напевно знаєте, що в цій країні все зовсім не так, як ви звикли бачити у себе вдома. Звичайно, подібне можна сказати про будь-якому іншому державі, але все ж Країна висхідного сонця — місце особливе.
Наприклад, тут ви можете отримати широкий спектр послуг в будь-який час дня і ночі в самому звичайному продуктовому магазині, але при цьому вас можуть не пустити в баню через наявність татуювань. В Японії існує безліч правил, але головне з них — не заподіювати незручності оточуючим.
Ми зібрали кілька корисних порад, які напевно стануть в нагоді кожному, хто планує відправитися до Японії. А бонус в кінці статті обов’язково підніме вам настрій.
7. Цілодобові магазини-комбіні виручать вас практично в будь-якій ситуації
На відміну від більшості звичних нам магазинів подібного типу в комбіні можна не тільки купити собі їжу або товар першої необхідності, а ще й зробити фотокопію, відправити чи отримати посилку, оплатити комунальні послуги (потрібно просто віддати квитанцію продавцю), купити квиток на внутрішній рейс, квиток на концерт чи інший захід.
6. Щоб не переплачувати за товари першої необхідності, краще відправитися за ними в 100-єновий магазин
Варто відзначити досить висока для такої ціни якість виробів. Не дивно, що 100-єнові магазини дуже популярні серед іноземних студентів і туристів з обмеженим бюджетом, адже це відмінний спосіб заощадити на найбільш необхідних товарах.
5. Здійснюючи покупки, не забувайте про споживчий податок
І все ж, роблячи покупки в Японії, варто пам ” ятати, що ціна може бути вказана нетто, тобто без додавання до неї споживчого податку, який на сьогоднішній день складає 8 % (а в 2019 році його піднімуть до 10 %). Тому будьте уважні, щоб уникнути непорозумінь при оплаті товару або рахунку в ресторані.
Якщо ж ви витратили понад 5 000 ієн на придбання (без обліку самого податку), то споживчий податок можна повернути. Крім того, в Японії існують магазини такс-фрі, розташування яких ви можете дізнатися тут.
Міла деталь: виробники іноді додають до своїх товарів невеликі сувеніри, щоб переконати покупців вибрати саме їх продукт. Саме такий сувенір ви бачите на фото — він прикріплений до пляшки з чаєм.
4. Будьте готові зняти взуття перед входом в будинок, храму, річкою та інші місця, де це необхідно
До речі, про тапочках: в Японії існує окрема взуття для відвідування туалету, так як він теж вважається дуже брудним на відміну від будинку. І ще один нюанс: в храм вас не пустять у вуличному взутті, але також можуть не пустити і босоніж, тому захопіть з собою шкарпетки — на всякий випадок.
3. Якщо ви в Японії надовго, краще приготуйте «аварійний запас» на випадок неприємностей погодніх умов
Якщо ваше відвідування цієї країни затягнулося на кілька місяців, то варто подумати про свою готовність до стихійних лих начебто тайфунів або землетрусів. У багатьох японців на цей випадок зібраний набір речей першої необхідності, на зразок того, що ви бачите на фото.
У набір входять предмети гігієни, їжа та інші потрібні речі, більшість з яких можна знайте у вже згаданих нами 100-ієнових магазинах. Звичайно, ми сподіваємося, що вам нічого з цього не знадобиться, але все ж хто попереджений — той озброєний.
2. В кожному мікрорайоні є цілодобові поліцейські дільниці — кобани, де з радістю допоможуть кожному туристу
1. Головне, про що слід пам ” ятати в Японії, — це принцип «мэйваку какэнай»
Один з головних принципів співжиття в японському суспільстві звучить як «мэйваку какэнай» (迷惑かけない), тобто «не створюйте мэйваку», іншими словами, не заподіюйте нікому незручності і занепокоєння.
Словом, в Японії заведено думати не тільки про себе, але і про тих людей, з ким ви знайомі, але живете пліч-о-пліч. Здається, цей принцип було б непогано перейняти й іншим країнам. А як вважаєте ви?
Бонус: в Японії популярні речі з принтами на кирилиці
Написи на кирилиці не завжди бувають зв’язковими, але серед них іноді трапляються справжні шедеври. Ймовірно, те ж саме можуть сказати самі японці про наш одяг з ієрогліфами.