Авторські статтіЗдоров'я

Лікар пояснив, чому після їжі хилить на сон

Розповідаємо, що зробити, щоб не задрімати серед робочого дня.

Осінь – і так сонлива пора: дощ, мряка, темрява за вікном навіюють на нас нудьгу, від якої хочеться заритися в затишний плед, залягти під ковдру і спати, спати, спати. А додамо до цього часу року і таку напасть: в сон нас хилить ще й після смачного обіду.

Тут вже в поєднані з вогкої погодою можна остаточно заснути, причому прямо на робочому місці. Чому це відбувається і як з цим боротися, Wday.ru дізнався у фахівця.

Лікар-дієтолог Юлія Чехоніна, кандидат медичних наук, лікар вищої категорії, старший науковий співробітник клініки ФГБНУ НДІ харчування:

— Як правило, в обідній годину ми досить голодні, а значити, з’їдаємо чимало, а інколи і переїдаємо. І якщо в шлунок потрапляє велика кількість їжі, посилюється кровообіг і відбувається невеликий перерозподіл кровотоку в бік органів травлення. Таким чином, постачання киснем тканин головного мозку знижується. Від цього і виникає відчуття млявості і сонливості, знижується працездатність.

— Щоб цього уникнути, потрібно не переїдати і повільно. Якщо ми будемо їсти швидко, то пізно зрозуміємо, що переїли. Адже відчуття насичення настає приблизно через 20 хвилин. На обід досить з’єднання їсти одне гаряче перше блюдо, а друга краще нехай буде щось білкове з овочевим гарніром.

Якщо ж ви переїли і вас тягне в сон, випийте зелений або чорний чай з лимоном – вони діють більш м’яко, ніж кави, але так само добре.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України