Недарма Марк Твен казав: «Я зрозумів, що найкращий спосіб дізнатися, чи подобається тобі людина чи ні, — це поїхати з ним подорожувати», адже кожна подорож — це життя в мініатюрі. Тільки без рамок і обмежень.
Ми впевнені, що серед наших читачів є безліч мандрівників, тому ми склали список того, що можна дізнатися про людину під час поїздки. Може, ви зможете доповнити?
Стрес — це перше, з чим люди стикаються при виході з зони комфорту (тобто з рідного міста). І ті, як людина реагує на дискомфорт, багато що може про нього розповісти.
Буває, що ненавмисно вийшовши не на тій станції метро в Парижі, людина вже починає сприймати це як критичну ситуацію, втрачати надію і молитися. А хтось буде радіти, що він загубився в шанхайському гетто або потрапив у заручники до терористів в Уганді, — адже це ж пригоди!
Всі глибинні життєві правила, змішані з інстинктами, в таких ситуаціях виходять назовні, і можна зрозуміти, як людина буде вести себе в складних ситуаціях в подальшому житті.
Навіть одна компанія, яка дружно зібралася, приміром, у Амстердам, може феєрично розпастися, коли виявиться, що всі їхали в це місто за різними мовами: хтось заради Ван Гога, хтось планував гашишное турне, хтось заради бруківки Кварталу червоних ліхтарів, а хтось хотів бігати по полях з тюльпанами.
А висновки з таких інтересів можна зробити цілком конкретні, недарма середземноморські народи люблять фразу «Скажи мені, як людина відпочиває, і я скажу тобі, хто він».
Варто визнати, що в житті найчастіше ми обговорюємо побутові, новинні або професійні тими. А в подорожі, коли люди проводять багато часу в одній компанії, спочатку утворюється тематична порожнеча, а далі в хід йдуть глобальні філософські теми. Глобальні філософські тими на тверезу голову — це дуже серйозно. По них можна судити про думках людини в цілому.
Часто люди видають себе в звичайному житті, м яко кажучи, не за ту людину. Як би не стверджував ваш друг, що головне в житті — це духовна їжа, в доказ цитуючи Платона через кожні 10 хвилин, якщо у подорожі він насамперед кидається на їжу і шопінг, обходячи прогулянки і музеї, знайте: ця людина далека від духовної їжі.
А якщо ваш знайомий будинки тільки і дбає про гроші і нерухомості, а в поїздці натхненно дивиться на пейзажі — значити, глибоко всередині він все ж таки ідеаліст.
Готовність людини поступатися, уміння знаходити компроміси, здатність працювати в команді, схильність до ризику, хоробрість, шляхетність, вміння знаходити нестандартні рішення — список можна продовжувати вічно. Багато боці людини ві ніде так не дізнаєтеся, як в подорожі.
- Якщо людина тактовно, але планомірно весь день буде бурчати того, що на обід йому подали грузинського суп з азербайджанським соусом, то він і в житті такий зануда.
- Якщо людина буде скандалити з-за цього з офіціантом, то в житті він неврівноважений.
- А якщо людина, отруївшись цим соусом, потрапляє в лікарню, де його грабують, на що він просто говорити, що всяке буває, — тут вже можна і зовсім засумніватися в його психічній адекватності 🙂
Головне, від чого позбавляється людина в подорож, — це роль «звичайного собі». Він не скутий очікуваннями і правилами; він виглядає як хоче, прокидається коли хоче; він вільний робити дурниці — одним словом, він вільний. Тільки в момент такої свободи можна побачити людину тім, ким він є насправді.
- У нас все було добре, поки ми не поїхали у весільну і одночасно перша спільна подорож в Париж. Там з’єднання ясувалося, що Коля в Москві був однією людиною, а як опинився далеко від батьків і в іншій обстановці, ніби підмінили: ми почали сперечатися з будь-якого приводу, ображалися один на одного, врешті-решт з’ясували, що спочатку хотіли зовсім іншого. По приїзді розлучилися.
- З моєї колишньої найкращою подругою ми перестали спілкуватися досить прозаїчно. Ми поїхали разом у подорож.
- Моя середньостатистична колега в нашій відрядження на конференцію в Париж мене просто вразила. Після того як ця жінка як паркурщик погналася за злодієм, що вкрав у неї сумку, я поглянув на неї зовсім по-іншому. Здається, в момент, коли вона перестрибнула крамаря на Монмартрі, Купідон встромив у мене стрілу.
- До нашого туру по Азії я думав одружитися на ній. Але як тільки ми рушили в подорож, з’ ясувалося, що власний макіяж для неї важливіше мого зламаного пальця…
Марк Твен був прав. Вибирайте друзів по подорожам!