Авторські статтіНовиниФотогалерея

7 найдорожчих металів у світі. Фото

1Золото – дуже важкий метал: щільність чистого золота дорівнює 19 621 кг / м. Серед металів за щільністю займає шосте місце: після осмію, іридію, ренію, платини і плутонію. Висока щільність золота полегшує його видобуток. Найпростіші технологічні процеси, такі, як, наприклад, промивка на шлюзах, можуть забезпечити досить високий ступінь вилучення золота зпороди. Приблихна вартість: 56 доларів за грам.

Напевно багато хто впевнений, що золото самй дорогий метал в світі.

2

Родій
Приблизна вартість: 58 доларів за грам.

Родій використовується головним чином в каталітичних перетворювачах для зниження вуглецевих викидів автомобіля. Цей метал не грає ніякої біологічної ролі. Сполуки родію досить рідко зустрічаються в повсякденному житті і їх вплив на людський організм до кінця не вивчено. Незважаючи на це, вони є високотоксичними і канцерогенними речовинами.

 

3Платина
60 доларів за грам.

Платина і її сплави широко використовуються для виробництва ювелірних виробів. Щорічно світова ювелірна промисловість споживає близько 50 тонн платини.

4

Плутоній
Вартість: близько 4000 доларів за грам.

Важкий крихкий радіоактивний метал сріблясто-білого кольору. У періодичній таблиці розташовується в сімействі актиноїдів. Широко використовується у виробництві ядерної зброї, ядерного палива для атомних реакторів цивільного та дослідницького призначення і як джерело енергії для космічних апаратів.

5Тритій
Вартість: 30 тисяч доларів за грам.

Виробництво одного кілограма тритію обходиться в 30 млн. доларів. Використовується в джерелах світла як тритієве підсвічування.
6Осмій-187
Вартість: 200 тисяч доларів за грам.

Дорогоцінний метал осмій, одержуваний внаслідок досить складного процесу вилучення, складається з семи ізотопів. Кожен ізотоп володіє різними масовими числами – від 184 до 192 за винятком 185 і 191. Присутність кожного різновиду цього металу в основній речовині прямо пов’язане з величиною його масового числа. Самий великоваговий 192 ізотоп займає 41% від загальної кількості природного осмію, а 187 – лише 1,6%. Але настільки низька частка цінного осмію-187 в материнському металі не є перешкодою для його розробки і застосування.

7Каліфорній 252
Вартість: 27 мільйонів доларів за грам

Для елемента, який настільки дорогий у виробництві, ізотопи каліфорнія не володіють ніяким практичним застосуванням. На Заході він був створений лише один раз з моменту свого відкриття в 1958 році.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України