7 найдорожчих металів у світі. Фото

Золото – дуже важкий метал: щільність чистого золота дорівнює 19 621 кг / м. Серед металів за щільністю займає шосте місце: після осмію, іридію, ренію, платини і плутонію. Висока щільність золота полегшує його видобуток. Найпростіші технологічні процеси, такі, як, наприклад, промивка на шлюзах, можуть забезпечити досить високий ступінь вилучення золота зпороди. Приблихна вартість: 56 доларів за грам.

Напевно багато хто впевнений, що золото самй дорогий метал в світі.

2

Родій
Приблизна вартість: 58 доларів за грам.

Родій використовується головним чином в каталітичних перетворювачах для зниження вуглецевих викидів автомобіля. Цей метал не грає ніякої біологічної ролі. Сполуки родію досить рідко зустрічаються в повсякденному житті і їх вплив на людський організм до кінця не вивчено. Незважаючи на це, вони є високотоксичними і канцерогенними речовинами.

 

3Платина
60 доларів за грам.

Платина і її сплави широко використовуються для виробництва ювелірних виробів. Щорічно світова ювелірна промисловість споживає близько 50 тонн платини.

4

Плутоній
Вартість: близько 4000 доларів за грам.

Важкий крихкий радіоактивний метал сріблясто-білого кольору. У періодичній таблиці розташовується в сімействі актиноїдів. Широко використовується у виробництві ядерної зброї, ядерного палива для атомних реакторів цивільного та дослідницького призначення і як джерело енергії для космічних апаратів.

5Тритій
Вартість: 30 тисяч доларів за грам.

Виробництво одного кілограма тритію обходиться в 30 млн. доларів. Використовується в джерелах світла як тритієве підсвічування.
6Осмій-187
Вартість: 200 тисяч доларів за грам.

Дорогоцінний метал осмій, одержуваний внаслідок досить складного процесу вилучення, складається з семи ізотопів. Кожен ізотоп володіє різними масовими числами – від 184 до 192 за винятком 185 і 191. Присутність кожного різновиду цього металу в основній речовині прямо пов’язане з величиною його масового числа. Самий великоваговий 192 ізотоп займає 41% від загальної кількості природного осмію, а 187 – лише 1,6%. Але настільки низька частка цінного осмію-187 в материнському металі не є перешкодою для його розробки і застосування.

7Каліфорній 252
Вартість: 27 мільйонів доларів за грам

Для елемента, який настільки дорогий у виробництві, ізотопи каліфорнія не володіють ніяким практичним застосуванням. На Заході він був створений лише один раз з моменту свого відкриття в 1958 році.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five × four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh