Діаспора

600 українських медиків працевлаштувалися за спрощеною процедурою у Чехії

З листопада 2015 р. в Чехії діє програма спрощеного і прискореного працевлаштування українських лікарів і медсестер.

За даними сайту Ihned.cz, програмою скористалися близько ста чеських лікарень, поліклінік та інших медичних установ.

Програма допомогла знайти роботу майже 600 українським фахівцям, з них 231 кваліфікований лікар, 148 медсестер і 72 стоматолога.

Незважаючи на такі оптимістичні цифри, лікарні Бенешова не вистачає семи медсестер, а коли відкриється нове відділення, потрібні ще 10.

Клаудианова лікарня в Млада Болеславі очікує приїзду 25-ти українських медсестер. Три їхні співвітчизниці вже там працюють. У тій же лікарні працюють 13 словацьких медсестер і п’ять санітарів з Македонії.

Потреба в іноземному медперсонал буде тільки зростати, адже за даними Моз кожен п’ятий чеський студент-медик планує виїхати за кордон.

Нагадаємо, за даними на лютий цього року одним тільки празьким лікарням та іншим медичним закладів не вистачає близько п’ятдесят ятисот медсестер. Особливо гостро дефіцит кадрів відчувається в хірургічних відділеннях і в інтернатурі.

Якщо в червні 2016 р. чеським лікарням та іншим державним медичним установам не вистачало приблизно однієї тис. медсестер, то зявились в місті у 2018-го ця цифра збільшилася до трьох тисяч.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України