Авторські статтіЗдоров'я

Правил Кацудзо Ніші — як бути здоровим до глибокої старості

Відомий японський цілитель Ніші Кацудзо вірив, що тільки власні зусилля людини можуть зробити його здоровим, що і сталося з ним самим. Йому поставили невтішний діагноз ще в дитинстві. Лікарі сказали, що він проживе максимум до 20 років. Ніші не тільки проживши набагато довше, але і створив ефективну систему оздоровлення.

Коротко про систему Кацудзо Ніші

Вперше система оздоровлення, створена Ніші, була представлена на суд громадськості в 1927 році, коли йому було сорок чотири роки, — дивовижний факт, враховуючи безрадісний прогноз лікаря, який передрікав йому в юності швидку смерть. Завдяки своїм публікаціям Ніші придбав широку популярність, залишив посаду головного інженера токійського метрополітену і присвятив весь свій час медичній практиці.

В 1936 році він видав свою першу книгу англійською мовою — виходу її в світ передувало лекційне турне по Сполучених Штатах Америки, вчинене ним у відповідь на численні прохання шанувальників. Своєю популярністю система оздоровлення Ніші зобов’язана не тільки простоті й ефективності, але і глибокої східної мудрості, яка лежить в її основі і надає їй блиск, властивий лише справжніх діамантів.

Вступ до вправ

Багато діти і підлітки сутуляться, при цьому їх базі м’язи і зв’язки слабшають. Дорослі, сидячи цілий день на роботі, до кінця дня відчувають втому і біль у спині. У зв’язку з чим, хребці можуть зміщуватися відносно один одного.

Оздоровча система Кацудзо Ніші передбачає формування правильної постави за допомогою спеціальних вправ, плавання, правильного харчування для зміцнення хребта, відпочинку і сну на жорсткій постелі і подушці.

Вправи допоможуть знайти гнучкість хребта, харчування служить будівельним матеріалом для зміцнення і формування постави.

Харчування повинно включати продукти, багаті кальцієм, фосфором, магнієм. Крім органічних речовин в організм повинні регулярно надходити вітаміни. Найбільш важливі для хребта — А, С і Д Не забувайте, що вітамін Д ми можемо отримати не тільки з їжею, але і від сонячного світла. Тому щодня приймайте сонячні ванни.

Складовою частиною системи Кацудзо Ніші є 6 правил здоров’я:

1. Тверда постіль

Як відомо, хребет — основа життя. Найменше його викривлення веде до порушення діяльності різних органів. Тому дуже важливо тримати правильну поставу. Завжди тягніть себе вгору! Так у вас і хребет буде прямим. Якщо ви звикли весь час сидіти скорчившись, а коли стоїте, то подібні на вішалку, то ви наносите великої шкоди собі і своїм внутрішнім органам.

А якщо випрямляються і не будите дивитися постійно вниз, то:

 • хребет не буде перевантажуватися;
 • ви станете вище на пару сантиметрів;
 • всі внутрішні органи встануть на свої місця;
 • покращиться робота органів травлення і виділення;
 • покращиться циркуляція крові в організмі і робота щитовидної залози.

Але все це буде не так ефективно, якщо ми будемо спати на м’якому ліжку. Дуже приємно провалитися в затишне м’яке ліжечко, але ви не уявляєте, як мучитися ваш хребет.

Всю ніч, перебуваючи в напрузі він не витримує і ВИКРИВЛЯЄТЬСЯ!

Ось що сказавши з цього приводу сам Кацудзо Ніші: «Щоб зберегти звичку до ідеальної постави, немає кращого засобу, ніж постійно виправляти порушення, що виникають в хребетному стовпі кам’яному, за допомогою сну на твердій рівній ліжку. Якщо любитель поспати в базі якій постелі дозволить своїм нервам атрофуватися і паралізоватися таким чином, хвороби є до нього без запрошення.»

2. Тверда подушка валик або

Сенс його полягає в тому, щоб під час сну шийні хребці розташовувалися в своєму природному положенні. Коли ми спимо на звичайній подушці, наші шийні хребці прогинаються, а від цього залежить стан наших внутрішніх органів, не кажучи вже про болях в шиї і спині. Це правило впливає, насамперед, на носову перегородку, а її поганий стан провокує різні хвороби і впливає на підвищену дратівливість і запаморочення.

В Японії кажуть: «Викривлена шия — ознака короткого життя».

Ніші пропонує скористатися твердої подушкою-валиком, розташувавшись на ній так, щоб 3 і 4 шийні хребці буквально лежали на ній.

3. Вправи «Золота рибка»

Цю вправу треба виконувати наступним чином: лягти прямо на рівну постіль особою вгору або вниз, потягнути в напрямку тулуба пальці ніг, покласти обидві руки під шию, схрестивши їх у четвертого або п’ятого шийного хребця.

У цьому положенні звиватися (вібрувати) всім тілом подібно рухам рибки у води. Робити цю вправу по 1 — 2 хвилини кожен ранок і вечір.

Вправи допомагає вилікувати сколіоз, виправляє викривлення хребта і тим самим усуває перенапруження хребетних нервів, нормалізує кровообіг. координує симпатичну і парасимпатичну нервові системи і сприяє перистальтиці кишечника.

4. Вправи для капілярів

Лягти прямо на спину, поклавши голову на тверду подушку, витягнути руки і ноги вертикально вгору до тулуба і потім легко вібрувати ними.

Ця вправи стимулює капіляри в органах, покращує кровообіг у всьому організмі, сприяє руху і оновлення лімфатичної рідини. Робити щодня вранці і ввечері протягом 1 — 2 хвилин.

Навіть немовлята, які ще не вміють самостійно перевертатися на бік, чудово виконують цю вправу… коли радіють. Смороду тягти свої ручки і ніжки вгору, невизначено струшуючи ними, радіючи всьому, що потрапляє в їх поле зору, мамі, татові, сонячному зайчику… Дорослій людині теж під силу виконати цю вправу.

5. Вправи «Змикання долонь і стоп»

Лягти на спину, голова — на твердій подушці. покласти руки на грудях. Розкривши долоні, з’єднати подушечки пальців обох рук, натиснути ними один на одного і розслабити, повторити це кілька разів. Потім рухати руками вперед і назад з зімкнутими кінчиками пальців І, нарешті, стулити долоні над грудьми. Це перша частина вправи.

Друга — продовжуючи лежати на спині, підняти ноги вгору над тілом, з’єднавши коліна. Зімкнувши ноги, одночасно піднімати і опускати руки і ноги від 10 до 60раз. Після вправи відпочити в початковій позі і медитувати протягом 1 — 2 хвилин вранці та ввечері щоденно.

Це вправи дуже корисно тім, що координує функції м язів і нервів правої і лівої половини тіла, особливо кінцівок. Воно має важливе значення також тому, що координує функції м язів, нервів і кровоносних судин в області паху, живота і стегон. При вагітності воно допомагає нормальному росту дитини в утробі матері, виправляє його неправильне положення. Тому ця вправи дуже корисно для майбутньої матері, якщо вона хоче мати легкі пологи.

Також корисно лікування руками. Доведено, що долоні випромінюють таємничі промені. Лікування шляхом дотику долонями засноване на дії цих променів.

Але перш ніж до нього вдаватися, треба викликати до життя потенції долонь наступним чином: сісти, підняти руки вгору з сполученими на рівні грудей ліктями, потім стулити долоні, пальці торкаються один до одного. Направляти безперервно протягом 40 хвилин концентровано на долоні свою розумову енергію. Спробувати зробити це раз, як би важко це не було, і тоді обов’язково активізується повністю енергія в долонях. Якщо це вдасться, вам не потрібно буде повторювати таку процедуру протягом решти життя. Техніка лікування долонями дуже проста: достатня доторкнутися на деякий час долонею до хворого місця. Але щоб досягти більш значних результатів, попередньо слід виконати вправи для капілярів спочатку самому, а потім допомогти зробити це і хворому.

6. Вправи для хребта і живота

Підготовча частина:

 • сидячи на стільці, піднімати і опускати плечі (10 разів);
 • нахиляти голову вправо і вліво (по 10 разів в кожну сторону);
 • нахиляти голову вправо— назад (10 разів) і вліво—назад (10 разів);
 • витягнути руки вперед в горизонтальному положенні і повернути голову вліво і вправо (по разу);
 • підняти обидві руки вгору паралельно і повернути голову вправо і вліво (по разу);
 • опустити руки до рівня плечей, зігнувши їх в ліктях;
 • зберігаючи руки в такому положенні, відкинути їх якомога далі назад, витягнувши сильно вгору підборіддя.

Головна частина:

Після підготовчої частини розслабитися, покласти долоні на коліна на деякий час і почати головну частину вправи: випрямити тіло, зберігаючи рівновагу на куприку. Потім розгойдувати тіло вліво і вправо, одночасно роблячи рухи животом, протягом 10 хвилин кожен ранок і вечір. Виконуючи це рух, говорити про себе: «З кожним днем мені все краще в усіх відношеннях». Таке самонавіювання надає надзвичайно благотворний вплив на розум і тіло, перетворюючи погане в хороше, а хороше в краще.

Це вправи для хребта і живота координує функції симпатичної і парасимпатичної нервових систем, регулює діяльність кишечника, сприяє сприятливому впливу розумової енергії на організм

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.