Авторські статтіПодорожіФотогалерея

6 найбільш стародавніх міст світу у фотографіях

d5f3dc0e05e988524a2e41d55f4fcdeb

Буває таке, що ви приїжджаєте в місто, а воно пахне старовиною, кожна стіна ніби хоче розповісти свою історію, кожен камінчик був свідком епохальних подій. Часто від таких міст залишилися тільки руїни, їх славна історія залишилася позаду. Але є й такі, які змогли вистояти і зберегти свій вигляд до наших днів.

Давайте разом перенесемося на декілька тисячоліть тому і дізнаємося, які стародавні міста варто відвідати прямо зараз!

Єрусалим, Ізраїль

 

ТОП-6 самых древних городов мира

 

Якщо ви хочете перезарядити свої «внутрішні батареї», то Єрусалим саме те місто, в якому можна духовно збагатитися, отримати заряд невидимої енергії і зовсім не втомитися після довгих прогулянок.

Тут буквально кожна будівля має свою незвичайну, багатовікову історію. Християнство, іслам, іудаїзм — кожна з цих релігій залишила відбиток у житті міста.

Старе місто, розділене на чотири квартали, мечеть Аль-Акса, стіна Плачу, храм гробу Господнього, Храмова гора, церква всіх націй, Гетсиманський сад — це лише мала частина пам’яток Єрусалима.

Не пропустіть також безкоштовні екскурсії в парламент Ізраїлю — Кнесет і в Верховний суд Ізраїлю. Це буде цікаво не тільки юристам, але і всім іншим мандрівникам, до речі, екскурсії проводяться російською мовою.

Єрихон, Палестина

ТОП-6 самых древних городов мира

 

Можливо, найдавніше місто світу!

Відразу важливо відзначити, що це один з головних туристичних спотів Палестини, тому тут дуже безпечно, є туристична поліція, відносно багато англомовних людей.

Без перебільшення, тут все просякнуто старовиною! Археологи виявили як мінімум 8 історичних нашарувань, які змінювали один одного.

Пагорб Тель-ес-Султан — тут знаходяться найдавніші міські руїни в світі. Він існував ще до винаходу гончарного ремесла.

Дуже багато об’єктів в Єрихоні безпосередньо пов’язані з біблійними та євангельськими історіями.

Дуже потужне енергетичне місце — гора, де, за переказами, Ісус провів 40 днів і ночей і де його спокушав диявол.

Від Єрихону легко дістатися до курортів на Мертвому морі або забратися в горі.

Пловдив, Болгарія

ТОП-6 самых древних городов мира

 

Це здається неймовірним, але найдавнішим містом Європи вважаються не Атени чи Рим, а саме болгарського міста Пловдив.

Найбільше стародавніх будівель залишилося з часів римлян, але місто функціонувало задовго до Римської імперії.

Пловдив здивує вас римським амфітеатром, лазнями, ареною, будівлями часів фракійців, монастирем Бачково (поруч з містом), етнографічним та археологічним музеєм. Всього близько 200 об’єктів оголошені пам ятниками історії.

Бонусом відвідування Пловдива буде те, що він розташований недалеко від кордону з Грецією, Туреччиною та Македонією, а також одного з головних болгарських курортів — Бургаса.

Бейрут, Ліван

ТОП-6 самых древних городов мира

 

«Близькосхідний Париж» також має славну історію.

Місто було під впливом багатьох націй та імперій, останньою тут панувала Франція, яка залишила свій важливий внесок в історії і культурі Бейрута.

Фінікійці, римляни, арабі, турки — вони також внесли свій історичний і культурний внесок у розвиток Бейрута. Тут органічно співіснують східні базари, синагоги, римські лазні, французькі булочні.

Дуже рекомендується відвідати Національний музей Лівану — це допоможе краще зрозуміти історію міста і країни в цілому.

До речі, у деякі місяці року можна скупатися в морі і покататися на лижах протягом одного дня!

Сузі, Іран

ТОП-6 самых древних городов мира

 

Загадкове місто Сузі, втім як і весь Іран, є чи не найбільш екзотичним місцем на Близькому Сході. Зараз Сузі — це невелике місто за мірками Ірану, хоча раніше було одним з головних центрів Персії. Саме тут археологи знайшли знамениті закони Хаммурапі.

Відомо, що кожен цар Персії будував тут свій палац. Тому в Сузах можна побачити безліч руїн палаців різних періодів, дізнатися, як еволюціонувало будівництво резиденцій для правителів однїєї з наймогутніших держав стародавнього світу.

Поблизу Суз розташована гробниця пророка Даниїла.

Афіни, Греція

ТОП-6 самых древних городов мира

 

Профіль Парфенона — візитна картка Греції і найбільш впізнаване туристами місце. Стародавні Афіни — гастрономічний рай для мандрівників, які сміливо можуть скласти конкуренцію містам Італії або Франції. М’який Середземноморський клімат також є великим плюсом для відвідувачів Афін.

Але головна «фішка» міста — це його давня історія, ті цінні здобутки еллінської цивілізації, якими ми користуємося дотепер.

В Афінах діють понад 200 музеїв і галерей. Акрополь, храми Зевса і Гефеста, театр Діоніса і бібліотека Адріана.

Також варто згадати, що в Афінах проходили не одні Олімпійські ігри. Історія міста пов’язана з такими особистостями, як Сократ, Платон, Аристотель, Есхіл, Софокл, Еврипід.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України