6 найбільш стародавніх міст світу у фотографіях

Буває таке, що ви приїжджаєте в місто, а воно пахне старовиною, кожна стіна ніби хоче розповісти свою історію, кожен камінчик був свідком епохальних подій. Часто від таких міст залишилися тільки руїни, їх славна історія залишилася позаду. Але є й такі, які змогли вистояти і зберегти свій вигляд до наших днів.

Давайте разом перенесемося на декілька тисячоліть тому і дізнаємося, які стародавні міста варто відвідати прямо зараз!

Єрусалим, Ізраїль

 

ТОП-6 самых древних городов мира

 

Якщо ви хочете перезарядити свої «внутрішні батареї», то Єрусалим саме те місто, в якому можна духовно збагатитися, отримати заряд невидимої енергії і зовсім не втомитися після довгих прогулянок.

Тут буквально кожна будівля має свою незвичайну, багатовікову історію. Християнство, іслам, іудаїзм — кожна з цих релігій залишила відбиток у житті міста.

Старе місто, розділене на чотири квартали, мечеть Аль-Акса, стіна Плачу, храм гробу Господнього, Храмова гора, церква всіх націй, Гетсиманський сад — це лише мала частина пам’яток Єрусалима.

Не пропустіть також безкоштовні екскурсії в парламент Ізраїлю — Кнесет і в Верховний суд Ізраїлю. Це буде цікаво не тільки юристам, але і всім іншим мандрівникам, до речі, екскурсії проводяться російською мовою.

Єрихон, Палестина

ТОП-6 самых древних городов мира

 

Можливо, найдавніше місто світу!

Відразу важливо відзначити, що це один з головних туристичних спотів Палестини, тому тут дуже безпечно, є туристична поліція, відносно багато англомовних людей.

Без перебільшення, тут все просякнуто старовиною! Археологи виявили як мінімум 8 історичних нашарувань, які змінювали один одного.

Пагорб Тель-ес-Султан — тут знаходяться найдавніші міські руїни в світі. Він існував ще до винаходу гончарного ремесла.

Дуже багато об’єктів в Єрихоні безпосередньо пов’язані з біблійними та євангельськими історіями.

Дуже потужне енергетичне місце — гора, де, за переказами, Ісус провів 40 днів і ночей і де його спокушав диявол.

Від Єрихону легко дістатися до курортів на Мертвому морі або забратися в горі.

Пловдив, Болгарія

ТОП-6 самых древних городов мира

 

Це здається неймовірним, але найдавнішим містом Європи вважаються не Атени чи Рим, а саме болгарського міста Пловдив.

Найбільше стародавніх будівель залишилося з часів римлян, але місто функціонувало задовго до Римської імперії.

Пловдив здивує вас римським амфітеатром, лазнями, ареною, будівлями часів фракійців, монастирем Бачково (поруч з містом), етнографічним та археологічним музеєм. Всього близько 200 об’єктів оголошені пам ятниками історії.

Бонусом відвідування Пловдива буде те, що він розташований недалеко від кордону з Грецією, Туреччиною та Македонією, а також одного з головних болгарських курортів — Бургаса.

Бейрут, Ліван

ТОП-6 самых древних городов мира

 

«Близькосхідний Париж» також має славну історію.

Місто було під впливом багатьох націй та імперій, останньою тут панувала Франція, яка залишила свій важливий внесок в історії і культурі Бейрута.

Фінікійці, римляни, арабі, турки — вони також внесли свій історичний і культурний внесок у розвиток Бейрута. Тут органічно співіснують східні базари, синагоги, римські лазні, французькі булочні.

Дуже рекомендується відвідати Національний музей Лівану — це допоможе краще зрозуміти історію міста і країни в цілому.

До речі, у деякі місяці року можна скупатися в морі і покататися на лижах протягом одного дня!

Сузі, Іран

ТОП-6 самых древних городов мира

 

Загадкове місто Сузі, втім як і весь Іран, є чи не найбільш екзотичним місцем на Близькому Сході. Зараз Сузі — це невелике місто за мірками Ірану, хоча раніше було одним з головних центрів Персії. Саме тут археологи знайшли знамениті закони Хаммурапі.

Відомо, що кожен цар Персії будував тут свій палац. Тому в Сузах можна побачити безліч руїн палаців різних періодів, дізнатися, як еволюціонувало будівництво резиденцій для правителів однїєї з наймогутніших держав стародавнього світу.

Поблизу Суз розташована гробниця пророка Даниїла.

Афіни, Греція

ТОП-6 самых древних городов мира

 

Профіль Парфенона — візитна картка Греції і найбільш впізнаване туристами місце. Стародавні Афіни — гастрономічний рай для мандрівників, які сміливо можуть скласти конкуренцію містам Італії або Франції. М’який Середземноморський клімат також є великим плюсом для відвідувачів Афін.

Але головна «фішка» міста — це його давня історія, ті цінні здобутки еллінської цивілізації, якими ми користуємося дотепер.

В Афінах діють понад 200 музеїв і галерей. Акрополь, храми Зевса і Гефеста, театр Діоніса і бібліотека Адріана.

Також варто згадати, що в Афінах проходили не одні Олімпійські ігри. Історія міста пов’язана з такими особистостями, як Сократ, Платон, Аристотель, Есхіл, Софокл, Еврипід.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

thirteen − five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh