На запитання соціологів, чи ви хотіли б бачити Путіна на посаді президента РФ після закінчення його нинішнього президентського терміну – після 2018 року, 58% респондентів відповіли ствердно, 19% негативно, 22% не змогли відповісти.
Частка респондентів, бажаючих переобрання Путіна, за останній рік значно зросла. За даними”Левада-Центру””, рік тому бачити його президентом на новий термін, після 2018 року хотіли б 33% росіян не хотіли б – 45%.
Думки респондентів щодо того, чи може в Росії в найближчі чотири роки з’явитися лідер, здатний замінити Путіна на посаді президента, розділилися: 34% вважають це можливим, 31% не вірять в появі такої людини, 35% вагаються відповісти.
Дії Путіна в якості глави російської держави підтримують 72% респондентів, не підтримують 13%. Кожен десятий сказавши, що знає про них недостатньо, 6% вагалися відповісти. Ці показники також істотно змінилися за останній рік: у 2013 році Путіна підтримували 47% росіян, а не підтримували – 31%, повідомляють соціологи.
Ті респонденти, які підтримують Путіна, пояснили, що “повністю схвалюють його дії (55%), а також считают, що “в нинішній ситуації лідеру призера країни потрібно надавати всіляку підтримку”” (40%).
В цілому, за час, що минув з часу першого обрання Путіна на пост президента Росії, у 74% респондентів склалося в основному сприятливе враження про нього. Негативне враження у 13% росіян, ще 9% сказали, що “знають про нього недостатньо””, а 4% не змогли відповісти на це питання.
Оцінюючи вплив Путіна на те, що відбувається в Росії, більшість опитаних (71%) назвали його сильним, в тому числі 24% “”дуже сильним””.
Соціологи також запитали респондентів, яку процедуру передачі влади в Росії вони скоріше б підтримали. Більшість опитаних (60%) висловилися за те, щоб керівники “регулярно змінювали один одного в боротьбі на демократичних всенародних виборах”. За теі, щоб люди, які перебувають при владі, призначали собі наступника і передавали йому владу”, виступають 17% росіян, а кожен десятий (11%) хоче, щоб”одні і ті ж люди залишалися при владі якомога довше””.
Опитування проведено 21-24 листопада серед 1600 жителів 134 населених пунктів 46 суб’єктів РФ.”
Незважаючи на те, що соціологічні опитування у державах східної Європи не завжди відображають думку та погляди громадян, все ж таки, глянувши на цифри можна сміливо стверджувати, що учасники опитування підтримують агресивну політику Росії щодо України, Сирії. Адже під час президенства Путіна відбулося захоплення частини території на сході України та Криму. Окремо потрібно зауважити також на ситуацію в Сирії, де через військові дії режиму Асада та допомоги Росії громадяни Сирії масово покидають свій дім та шукають кращої долі у Європі. Що, у свою чергу спровокувало додатково міграційну кризу в ЄС, частково відновлено прикордонний контроль на території дії Шенгенської угоди.