Новини з Австрії

51-річний чоловік в Австрії стане перед судом за використання нацистського символу

Наприкінці 2021 року австрійські ЗМІ вже повідомляли про 51-річного чоловіка з «чорним сонцем» на вікні його будинку. Тепер він постав перед судом.

Наприкінці листопада 2021 року у Хаусрукфіртелі у Верхній Австрії стався скандал: на вікні гаража будинку було помічено величезне «Чорне сонце» — символ епохи націонал-соціалістів. Їх встановив 51-річний власник.

Скарга від Комітету Маутхаузена Австрії та Верхньої Австрії відповідно до порушення Закону про заборону надійшла негайно. Проти расизму та правого екстремізму в мережі закликали і влада: окружне поліцейське управління Феклабрука та прокуратура Вельса. Господар будинку видалив символ, але все ж таки тепер постав перед судом.

Чорне сонце – це символ, що складається з дванадцяти дзеркальних рун, розташованих у формі кільця, схожих на символи, що використовуються на емблемі СС. Має історичні прототипи, але сучасний символ вперше з’явився в нацистській Німеччині як елемент дизайну замку у Вевельсбурзі, реконструйованого та розширеного главою СС Генріхом Гіммлером, який мав намір зробити замок центром СС. З 1990-х років «чорне сонце» було заміною та впізнаваним символом у правих езотеричних та правих екстремістських колах.

У Комітеті Маутхаузена Австрії та Верхньої Австрії вказали, що будь-який символ СС заборонений і має бути вилучений як «слід нацизму». Представник мережі Роберт Ейтер наполягав на тому, щоб заходи були вжиті швидко та ефективно. За словами Ейтера, кількість правоекстремістських злочинів дуже велика по всій країні: більшість із них регулярно відбуваються у Верхній Австрії. До речі, це підтверджується й останньою статистикою.

Після кількох місяців опитувань тепер доступний остаточний звіт. Одне можна сказати напевно: 51-річному чоловікові будуть висунуті звинувачення відповідно до Закону про заборону нацистської символіки (Verbotsgesetz 1947). Йому загрожує десять років позбавлення волі. Поки що неясно, коли окружний суд Вельсу розгляне справу.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України