5 способів відтермінувати старість

Довголіття лише на 5% залежить від фізичної активності, на 15% — від правильного харчування і на 80% від рівня інтелекту, як нещодавно з’ясували дослідники з Гарвардського університету. Хочете «відсунути старість»? Тренуйте мозок!

1. ВИВЧАЙТЕ ІНОЗЕМНІ МОВИ
Чим більше ви знаєте, тим краще. Здатність швидко переключатися з одного завдання на іншу і утримувати увагу називається лабільністю інтелекту. Цей показник діяльності мозку з віком знижується. Люди, які володіють двома і більше мовами, набагато краще адаптуються до мінливих умов навколишнього середовища, краще концентруються на завдання в порівнянні з тими, хто володіє однією мовою — рідною. Як наслідок, у них більше можливостей зберегти гостроту реакцій мозку і в літньому віці.

2. ОСВОЮЙТЕ НОВУ ПРОФЕСІЮ
Якщо людина в 40 років змінює рід діяльності, між клітинами мозку створюються нові зв’язки, як це відбувалося в дитинстві, коли мозок ріс і розвивався. Починають краще працювати кора і гіпокамп. Звичайно, не всім хочеться переучуватися з юриста на лікаря або лікаря на бухгалтера, можна просто освоювати нову техніку або комп’ютерні програми.

3. РАДІЙТЕ
Мозок любити позитивні емоції і прекрасно обробляє позитивну інформацію. Більше спілкуйтеся з приємними і цікавими людьми, дітьми. Якщо здається, що радіти нічому, цікавтеся: намагайтеся постійно дізнаватися щось нове, читайте, ходіть на виставки, в музеї, подорожуйте. Вчені з Сіетла і Балтімора, які вже 35 років спостерігають за старінням 6 тисяч жителів цих міст, переконані, що розумовий занепад неминучий, якщо людина веде «сірий» спосіб життя і відчуває незадоволеність.

4. ПРАКТИКУЙТЕ НЕЙРОБІКУ
Покращують роботу мозку незвичні для нього навантаження — вчені називають це нейробікою. Додайте новизни в звичні, доведені до автоматизму дії. Спробуйте прийняти душ з закритими очима. Якщо ви правша, кілька рядків у день пишіть лівою рукою (якщо ви лівша — правою). Спробуйте дійти до магазину іншою дорогою або визначити номінал монети з закритими очима. Можна спробувати мовчати весь день і спілкуватися з близькими тільки за допомогою міміки і жестів.

5. ПІДТРИМУЙТЕ ФІЗИЧНУ АКТИВНІСТЬ
Багато життя проводять сидячи. Ми цілий день сидимо в офісі за комп’ютером, потім перебираємося в автомобільне крісло, а вдома розвалюємося на дивані перед телевізором. Вже до іншого годині сидіння мозок починає відчувати кисневе голодування. Спробуйте пройтися по сходах, прогулятися або зробити легкий од зарядку. Корисна будь-яка, навіть сама мінімальна, фізична активність. Добре підійде йога — вона зміцнює імунну систему і покращує психологічний стан. Постійно практикуючи її, можна поліпшити роботу мозку і відкрити нові можливості.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

three × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh